İlginç dolandırıcılık olayı! Tefeciye borç ödemek için 1 milyon TL'lik vurgun yaptı

Kendisini savcı olarak tanıtan bir kişi, 1 kadını devlette işe sokma vaadiyle 30 bin lira dolandırdı. Yakalanan sahte savcının 15 kişiyi daha dolandırdığı ortaya çıkarken mağdurlardan aldığı paraları tefecilere verdiğini itiraf etti. Kadının ifadeleri sonrası harekete geçen ekipler tefeciyi de dolandırıcıyı da kıskıvrak yakaladı.

Özel Haber 08.11.2022, 20:14
İlginç dolandırıcılık olayı! Tefeciye borç ödemek için 1 milyon TL'lik vurgun yaptı

Özel sektörde çalışan ve devlette kadrolu memur olmak isteyen mağdur kadın, Kpss ve mülakata girdikten sonra biriyle tanıştı. Kendisini savcı olarak tanıtan ve genç kadını memur olarak tayin ettirebileceğini söyleyen dolandırıcı bir de para istedi.

“30 BİN TL İSTEDİ, VERDİM”

“Devlette işe girebilmek benim hayalim olduğu için inandım. PTT’de işe girebilmem için 30 bin TL istedi, verdim” diyen genç kadın, dolandırıldığını geç de olsa anladı. 

15 KİŞİYİ DAHA DOLANDIRMIŞ

15 kişiyi daha dolandırdığı ve herkese farklı yalanlar söyleyip farklı miktarlarda para aldığı ortaya çıkan sahte savcı, Mali Şube tarafından yakalandı. İfadesinde tefecilere olan borcunu kapatmak için dolandırıcılık yapmak zorunda kaldığını söyledi. Tefecilerden 135 bin TL aldığını ve 290 bin TL ödemesine rağmen tefecilerin kendisinden 1 milyon TL istediğini de ekleyen dolandırıcı kadının ve tefecinin tutuklandığı öğrenildi.

“O tutuklandı ama olan bana oldu” diyen mağdur kadın ise hem devlette işe giremedi hem de çoktan tefecilere verilmiş olan parasını geri alamadı.

banner2
Yorumlar (0)