İnşaat alanında ortalık karıştı! Arel Üniversitesi binasının bir kısmı yıkıldı: Uzaktan eğitime geçildi

İstanbul Sefaköy'deki Arel Üniversitesi'nin yan tarafında yapımı devam eden inşaat alanında istinat duvarı çöktü. Meydana gelen göçük nedeniyle üniversite binası ve çevre binalar boşaltıldı. Bir süre sonra ise istinat duvarı, üniversitenin bir kısmı ve yanındaki barakalar büyük bir gürültüyle yıkıldı. Korkunç anların yaşandığı üniversitede uzaktan eğitime geçildiği öğrenildi.

ÖZEL HABER 24.10.2022, 07:31
İnşaat alanında ortalık karıştı! Arel Üniversitesi binasının bir kısmı yıkıldı: Uzaktan eğitime geçildi

Küçükçekmece'ye bağlı Sefaköy Halkalı caddesi üzerinde bulunan İstanbul Arel Üniversitesi'nde panik anları yaşandı. Sabah saatlerinde yan tarafında bulunan inşaatın istinat duvarında meydana gelen çökme nedeniyle Arel Üniversitesi binasında çatlaklar oluştu.

İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye, sağlık ve güvenlik ekibi ile AFAD ekibi de sevk edildi. İlk incelemenin ardından üniversite binası tedbiren boşaltılarak etrafı şeritlerle sarıldı.

FECİ GÖRÜNTÜLER

Güvenlik önlemlerinin alındığı sahada akşam saatlerinde ise büyük bir gürültüyle yıkılmalar yaşandı. Cep telefonu kameralarına yansıyan görüntülerde istinat duvarında ve üniversitenin çöken kısmında yıkılmalar meydana geldiği görüldü.

UZAKTAN EĞİTİME GEÇİLDİ

Öte yandan faciadan dönülen üniversitede göçük sonrası tahliyenin yapıldığı ve yüz yüze eğitimin de iptal edilerek uzaktan eğitime geçildiği öğrenildi.

banner2
Yorumlar (0)