İstanbul’da kedi katliamı: Hayvanseverler tepkili, sorumlular aranıyor

İstanbul Kadıköy ve Esenyurt'ta 40'ın üzerinde kedinin ölü olarak bulunması hem ilçelerdeki mahalle sakinlerini hem de hayvanseverleri isyan ettirdi. Sorumluların bulunması için yetkililere seslenen bölge halkı kedilerin mamasına zehir katıldığından şüphelenirken polis olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. Ekran Haber özel...

Özel Haber 19.03.2023, 19:01 19.03.2023, 14:32
İstanbul’da kedi katliamı: Hayvanseverler tepkili, sorumlular aranıyor

İstanbul'un Kadıköy ve Esenyurt ilçelerinde vicdansızlık yaşandı. Onlarca kedi ölü olarak bulundu, bölge sakinleri ve hayvanseverler isyan etti.

KUŞLAR VE KİRPİLER DE ÖLDÜ

Kadıköy'de Fenerbahçe Mahallesi'nde sokakta beslenen ve sahipli yaklaşık 45 kedi ölü bulundu. Mahalle sakinleri kedilerin mamalarına zehir katıldığından şüphelendiklerini ve mamalardan yiyen kuşlarla kirpilerin de öldüğünü ifade etti. Korkunç olayı yapan kişi veya kişilerin dışarıdan birileri olabileceğinden de kuşkulanan mahalle sakinleri sorumluların yakalanmasını istedi.

GENİŞ ÇAPLI SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bölgede yaşanan olayla ilgili polis geniş çaplı inceleme başlatırken Kadıköy İlçe Tarım Müdürlüğü, ölen kedilerden aldığı numuneleri laboratuvara gönderdi.

ESENYURT'TA DA 3 YAVRU ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Öte yandan Esenyurt'ta da bir sitede 15 günlük 3 yavru kedinin parçalanarak öldürüldüğü iddia edilmiş ve savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştu.

banner2
Yorumlar (0)