Kaçak kat çıktı, habercilere saldırdı: ‘Alayınızı vururum bak’

İstanbul’da deprem riskine rağmen kaçak kat çıkarak komşularının hayatını riske atan aile, ihbar üzerine haber için gelen gazetecilere saldırdı. Gazetecilerin çekim yapmaması için sokak ortasında tehditler savuran öfkeli gencin babası da “Vur lan vur lan. Yatırırım seni bak yatırırım bir daha kalkamazsın. Alayınızı vururum bak. Çekme diyorum çekme! Sabrım taştı diyorum bak” dedi. Ekran Haber özel...

Özel Haber 06.03.2023, 14:05
Kaçak kat çıktı, habercilere saldırdı: ‘Alayınızı vururum bak’

Uzmanların 7 ve üstü büyüklükte deprem uyarısına rağmen rant iştahı can güvenliğinin önüne geçiyor. İstanbul'da hâlâ kaçak katlar çıkılıyor. Kaçak kat çıkarak komşularının hayatını riske atan aile, kaçak kat yapılan binayı görüntülemeye çalışan gazetecilere saldırdı.

PENCEREDEN TALİMAT VERDİ: OĞLUM VUR!

Show Haber muhabiri Oya Nur Kaya ve kameraman Hakan Mecit, 'kaçak kat' ihbarı üzerine Sancaktepe'deki apartmana gitti. İddia üzerine işini yapmaya giden gazeteciler, aileye iddiaları sormak istedi. Ama kaçak katı çıkan aile, gazetecilere tehditler yağdırarak çekimi engellemeye çalıştı. Öfkeli genç sokakta bağırıp çağırırken pencerede babası belirdi. Gazetecilere saldırması için 'vur oğlum' ona talimat verdi.

'ALAYINIZI VURURUM' TEHDİDİ!

Kaçak kat çıkıp komşularının hayatıyla oynayan ailenin genç oğlu, “Arabanıza binip gider misiniz? Rahatsız oluyoruz bak. Binayı çektiğini görmeyeceğim bak” diyerek haber için gelen ekibi tehdit ederken pencereden bağıran babası da “Vur lan vur lan. Yatırırım seni bak yatırırım bir daha kalkamazsın. Alayınızı vururum bak. Çekme diyorum çekme! Sabrım taştı diyorum bak” dedi.

BELEDİYE MÜHÜRLEDİ, O YİNE DE DEVAM ETTİ!

Gazetecilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri aileyi sakinleştirip kalabalığı dağıtırken apartman sakinlerinin ise endişesi devam ediyor. Binanın 4 katlı ve dubleks daire olduğunu belirten bina sakinleri üst katın kaçak olduğunu belirtti. Şikayetlerin ardından yapımın durdurulduğunu belirten bina sakinleri “şikayet etmemize rağmen burası durduruldu kendi yıktı, mührü falan açtı. Davamız devam ediyor hala. Mahkemeye intikal etti.” dedi.

TERASI DAİREYE ÇEVİRDİ

İddialara göre kaçak kat çıkılan bina sadece bu bina değil. Sancaktepe'deki bir başka apartmanın da üst katına kaçak kat çıkıldı. İddiaya göre, yaklaşık 2 ay önce teras olarak kullanılan kata bina sakinleri itiraz etse de umursamayan bina sahibi kaçak kat çıktı.

MAHALLE SAKİNLERİ KAÇAK KATA İSYAN ETTİ

Kaçak kattan endişe duyan bina sakinleri ve yan binada oturanlar, “bu zamanda deprem zamanında bakın 3 kat 3 kat adam 4. katı dikti. Herkesle kavga ediyor. Deprem olsa tehlikeli hepimiz için. Alt taraf su basıyor bir binanın altı su basıyorsa eğer ya sağa ya sola yatar çünkü çürür.” diyerek endişelerini dile getirdiler.

banner2
Yorumlar (0)