Konteyner almak isteyen depremzedeyi dolandırdılar!

Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde yaşayan ve depremden etkilenen Ekrem Koca, çadırda kalan ailesine konteyner almak isterken, toplam 22 bin 300 lira dolandırıldı. Ekran Haber özel...

Özel Haber 19.03.2023, 15:11 19.03.2023, 15:25
Konteyner almak isteyen depremzedeyi dolandırdılar!

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve Hatay dahil 11 ili etkisi altına alan yıkıcı depremlerde, Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde yaşayan ve depremden etkilenen Ekrem koca, çadırda kalan ailesi için konteyner almak istedi. İnternet üzerinden bulduğu bir siteden konteyner temin etmek isteyen Koca, toplam 22 bin 300 lira dolandırıldı.

İNTERNET ÜZERİNDEN BİR SİTE BULDU

Ekrem Koca'nın eşi ve çocuğu Kırıkhan'da depreme yakalandı. Evleri ağır hasar alan Koca, işleri gereği İstanbul'a geldi. Daha sonra orada mağdur olan ailesi için konteyner almak istedi ve internet üzerinden bir site buldu. İçerisinde lavabo, duş, mutfak ve odaların bulunduğu konteyner için depremzede olduğunu belirterek 28 bin lira fiyat aldığını söyledi. 

PARASINI ALMAK İÇİN HER YOLU DENEDİLER

Dolandırıcıların parasını almak için her yolu denediğini ve kendisine konteyneri araca yükledikleri bir video gönderdiklerini söyleyen Koca, videonun ardından kişilere güvenerek kredi çektiğini ve toplam 22 bin 300 lirayı dolandırıcılara gönderdiğini belirtti.

"ALLAH FIRSAT VERMESİN"

Dolandırıcılar henüz 15 dakika geçmeden tekrar 6 bin lira isteyince durumu fark ettiğini söyleyen depremzede, "Yazıştık, telefonları açmadı. Derken, her şey iptal oldu. Allah fırsat vermesin, biz düşmüşüz. İnşallah kendileri de düşer diyeceğim ama, yine de üzülüyorum ailesine. Yazıklar olsun" ifadelerini kullandı.

banner2
Yorumlar (0)