ÖTV indirimi sonrası panik satışı başladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı ÖTV indirimi sonrası araç piyasasında fiyatların dengelenmesi beklenirken, özellikle hafif ticari araçlara yatırım yapanlar paniğe kapıldı. Milyonlar ÖTV indirimini bekliyor, yatırımcı ise aracını satma telaşına düştü. Ekran Haber özel...

Özel Haber 28.04.2023, 17:51
ÖTV indirimi sonrası panik satışı başladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde müjde diyerek ticari araçlara ÖTV indirimi yapılacağını açıklamıştı.

TİCARİ ARAÇTA PANİK SATIŞI

Türkiye genelinde yaklaşık 100 bin taksi var. ÖTV indirimi sonrası pek çok taksici aracını yenilemeyi planlıyor. İkinci el araç piyasasındaki balonun sönmesi beklenirken özellikle hafif ticari araçlara yatırım yapanlar ise ellerindeki araçları elden çıkarmanın telaşına düştü. Erdoğan’ın açıklamalarının ardından araç yatırımcısı panik satışına başladı.

TİCARİ ARAÇLARA YATIRIM YAPANLAR İLANA ÇIKTI

Taksici esnafı yüzde 45’lik ÖTV’den muaf olmanın heyecanının yaşarken özellikle panelvan yatırımcısı panik satışına başladı. ÖTV düştükten sonra panelvanlarda yüzde 15’lik bir indirim sağlanacak. Son günlerde ilan sayfalarında da ticari araç ilanlarında artış yaşanırken hafif ticari araçlara yatırım yapanların ellerindeki tek koz ise bayilerde sıfır araç olmaması oldu. ÖTV indiriminin piyasaya yansıması için sıfır araç sıkıntısının ortadan kaldırılması gerekiyor. Bu yüzde fiyatlarda kısa vadede dengelenme beklenmiyor.

banner2
Yorumlar (0)