Peynir fiyatları dudak uçuklattı: Vatandaş isyan etti!

Artan enflasyon süt ve süt ürünlerinin de fiyatını etkiledi. Son zamanlarda süte gelen zam sonrası peynir fiyatları adeta kanat taktı. Et fiyatlarını sollayan peynirin fiyatları cep yakarken, eski kaşarınki ise 349 liraya fırladı. Ekran Haber özel...

ÖZEL HABER 21.11.2022, 13:40
Peynir fiyatları dudak uçuklattı: Vatandaş isyan etti!

Kahvaltının olmazsa olması beyaz peynir, kaşar peynir ve eski kaşarın fiyatı adeta dudak uçuklatıyor. Öyle ki fiyatları, et fiyatlarını geçmiş durumda. Bir kilo kaşar peyniri 249 TL, eski kaşar 349 TL ve peyaz peynir ise 175 TL'den satılıyor.

PEYNİRİN FİYATI DUDAK UÇUKLATIYOR

Özellikle ithal peynirlerin çok daha pahalı olduğu öğrenilirken, Hollanda'dan gelen peynirin kilosu 599 TL'den, Erzincan tulumunun kilosu ise 269 liradan başlıyor.

''BEN HEP 20 LİRALIK ALIYORUM''

Artık pahalı ürünleri alamadığını belirten bir müşteri ''Peynir ve et almıyorum artık, daha ucuz neyse onu alıyoruz. Beyaz peynir yemekte lüks oldu'' dedi. Sadece 20 liralık peynir alışverişi yaptığını anlatan başka bir müşteri ise ''Zamlardan sonra hep 20 liralık peynir almaya başladım. Et yesek daha iyi ama artık onunda yanına yanaşamıyoruz'' şeklinde konuştu.
 

banner2
Yorumlar (0)