Sahibinden kiralık virane!

İstanbul'da son dönemde kiralık ev fiyatlarında artış görülürken, bazı ev sahipleri de bu durumu fırsata çevirdi. Zeytinburnu'nda bulunan 3 katlı binanın girişindeki harabe bir daire için istenen kira fiyatı ise dudak uçuklatırken, ev sahibinin istekleri pes dedirtti. Ekran Haber özel...

Özel Haber 09.12.2022, 13:22
Sahibinden kiralık virane!

İstanbul'da son yılda kira fiyatları aldı başını gitti. Artan kira fiyatlarıyla birlikte fahiş fiyata harabe sunan ev sahiplerine bir yenisi daha eklendi. Zeytinburnu'nda bulunan 3 katlı binanın girişindeki harabe bir daire için istenen kira fiyatı dudak uçuklattı. Duvarları yıkık, dökük ve kirli olan evin penceresi de duvara açılıyor. 6 bin TL kira istenen daire için bir de 6 bin depozito istendi.

DUVARLARDA RUTUBET İZLERİ 

Bir ev sahibi Zeytinburnu'ndaki yıkık, dökük, kirli hatta doğal gazsız evine 6 bin TL kira istedi. Asgari ücretten bile fazla para ödenmesi istenen evin duvarlarında çatlaklar, rutubet izleri vardı. Ev sahibinin gün yüzü görmeyen eve istediği kira pes dedirtirken, ek okarak 6 bin TL depozito istediği öğrenildi.

'KİRACI TEMİZ OLACAK ŞARTI''

6 bin TL depozito isteyen ev sahibinin başka talepleri de vardı. Evinde oturacak kişinin bayan olmamasını isteyen ev sahibi, kirden geçilmeyen evinde oturacak kişinin temiz olmasını da istedi. Penceresi duvara açılan dairenin kira fiyatı da pazarlığa kapalıydı.

banner2
Yorumlar (0)