Sahte dolar verip emekli maaşını aldı, dolandırıcı pes dedirtti

İstanbul’da bir kişi esnaflık yapan Yaşar Evcil’in dükkanına girerek yan taraftaki dükkana borcu olduğunu ve dükkan kapalı olduğu için veremediğini söyledi. Parayı komşusuna iletmesi için Yaşar Evcil’e veren adam ayrıca para üstünü de istediğinde bütün emekli maaşını veren Evcil, dolandırıldığını parayı ışığa tutunca anladı.

Özel Haber 15.11.2022, 17:30 15.11.2022, 18:27
Sahte dolar verip emekli maaşını aldı, dolandırıcı pes dedirtti

İstanbul’da esnaflık yapan Yaşar Evcil’in başına gelenler pes dedirtti. Dükkanında otururken yanına gelen bir adam, “Yandaki dükkana borcum vardı ama dükkan kapalıydı” dedi. Bunun üzerine parayı komşusuna sonra verebileceğini söyleyen Evcil, adamın verdiği sahte doları aldı. 

EMEKLİ PARASINI KAPTIRDI

Dükkana gelen adam “Türk lirası yok. 100 dolar vereyim ama 400 lira para üstü almam lazım” dediğinde ise Yaşar Evcil cebinden çıkardığı emekli parasının hepsini adama verdi. 

SAHTE OLDUĞUNU IŞIĞA TUTUNCA ANLADI

Adam dükkandan çıktıktan sonra şüphelenen ve aldığı doları ışığa tutar tutmaz dolandırıldığını anlayan Evcil, kendisine sahte dolar veren kişiyi aramasına rağmen bulamadı.

YAŞLI ADAM İSYAN ETTİ

O ay açlıkla mücadele edip zor bir dönemden geçtiğini söyleyen Yaşar Evcil, borçlandığını ve ödemesi gereken faturalar olduğunu da ekleyerek isyan ederken polisin dolandırıcıyı yakalamak için harekete geçtiği öğrenildi.

banner2
Yorumlar (0)