Sınavsız ehliyet almaya çalıştılar; ava giderken avlandılar!

İstanbul Kadıköy'de bulunan bir sürücü kursunun internet sayfası, dolandırıcılar tarafından taklit edildi. Sınavsız ehliyet alabilmek için kurs ile irtibata geçen kişiler ise, dolandırıldıklarını çok geç fark ettiklerini dile getirdi. Ekran Haber özel...

Özel Haber 19.03.2023, 15:48 19.03.2023, 16:28
Sınavsız ehliyet almaya çalıştılar; ava giderken avlandılar!

İstanbul Kadıköy'de bulunan bir sürücü kursunun internet sayfası, dolandırıcılar tarafından taklit edildi. Gerçek kurs sahibi Bahattin Altunsu'nun ifadelerine göre, ülkenin dört bir yanından sınavsız ehliyet alabilmek için birçok vatandaş aradı. Başlangıçta durumun ne olduğunu anlayamadığını belirten kurs sahibi, daha sonra vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı. 

500 LİRA KAPORA İSTEDİLER

İddialara göre, dolandırıcılar ilk olarak vatandaşlardan 500 lira kapora istedi. Mağdur kişilerin parayı hemen göndermesinin ardından ertesi gün, 'sınavı geçti' diye bir belge gönderildi. Ama ehliyet bir türlü ellerine ulaşmayınca, gerçek sürücü kursunu arayıp dolandırıldığını anladıklarını belirten vatandaşlardan biri, "500 lira dolandırıldım. Umarım benim gibi borçlu olan arkadaşlar inanıpta kanmaz bu asalak sürüsüne" ifadelerini kullandı.

"İNSANLAR HALA DOLANDIRILIYOR"

Sürücü kursu sahibi Bahattin Altunsu ise, "Günde 5 ile 10 arasında kişinin, kursu aradığı oluyor. İnsanlar hala dolandırlıyor. Sınavsız ehliyet diye yazıyor orada, yıl oldu 2023, artık sınavsız ehliyetin olmayacağını vatandaşlarımızın anlaması lazım" dedi.

banner2
Yorumlar (0)