Taksiciden insanlık dersi: Yerde bulduğu parayı kuruşu kuruşuna teslim etti

İstanbul'da gece saatlerinde müşteri bekleyen bir taksici, turistten yere düşen 200 doları alarak sahibine teslim etti. Durum karşısında şaşkınlığa uğrayan turistler, hediye kabul etmeyen taksicinin aracıyla kaldıkları otele gitti. Ekran Haber özel...

Özel Haber 25.01.2023, 12:29 25.01.2023, 12:38
Taksiciden insanlık dersi: Yerde bulduğu parayı kuruşu kuruşuna teslim etti

İstanbul'da turistlerin yere para düşürdüğünü gören bir taksicinin hareketi takdir topladı. Turistlerin yoğun olduğu bölgede taksicilik yapan Ali Ateş, gece saatlerinde müşteri beklerken bir turistin yere para düşürdüğünü gördü. Aracından inip yerdeki parayı alan taksici Ali Ateş, koşarak turistleri yakaladı.

HEDİYEYİ KABUL ETMEDİ

Yere düşürdükleri parayı sahiplerine teslim eden Ateş, turistlerin hediyesini de kabul etmedi. Bunun üzerine turistler Ateş'in taksisine binerek kendilerini kaldıkları otele bırakmasını istedi.

TAKSİMETRENİN FAZLASINI VERDİLER

Olayla ilgili konuşan Ateş, "Yerde 200 dolara yakın para gördüm, gözlerimiz hep müşteride olduğu için bir şey düşürdüklerini fark ettim hemen kendilerine seslendim ancak beni duymadılar. Peşlerinden koştum para düşürdüklerini belirttim. Durumu görür görmez bana sarıldılar. Duygusal bir durum oldu ve bana hediye vermek istediklerini söylediler. Hediyeyi kabul etmeyince onları otele götürmemi istediler, taksimetrede yazan paranın fazlasını verdiler" dedi.

banner2
Yorumlar (0)