Yaz meyveleri tezgaha düştü, fiyatlar dudak uçuklattı: Kirazın kilosu 1.500, tanesi 5 TL

Yaz aylarının vazgeçilmez meyvelerinden kiraz tezgahlardaki yerini alırken ilk fiyatlar dudak uçuklattı. Kilosu 1.500 lira olan kirazın tanesi 5 liraya denk gelirken nektarinin tanesi ise 35 liradan satıldı. Vatandaşlar ise fiyatları yüksek olan yaz meyvelerini uzaktan seyretmekle yetindi. Ekran Haber özel...

Özel Haber 27.04.2023, 12:58
Yaz meyveleri tezgaha düştü, fiyatlar dudak uçuklattı: Kirazın kilosu 1.500, tanesi 5 TL

Havalar ısındı, yaz mevsiminin meyveleri tezgaha düştü. Maliyetler artarken ilk fiyatları dudak uçuklatan kirazın gramı dahi cep yaktı. Tezgahta kirazın kilosu değil, tanesi 5 liradan satışa çıktı.

EN UCUZU ÇİLEK: 70 TL

Kirazın dışında yaz meyvelerinden üzümün kilosu 200 lira, siyah üzümün kilosu ise 250 lirayı buldu. Nektarinin kilosu 350 liradan alıcı bulurken tanesi ise 35 liradan satıldı. Yaz meyvelerinden en ucuzu ise çilek oldu. Diğer meyvelere göre daha erken olgunlaşan çileğin kilosu ise 70 lira oldu.

'MANAVA ÇALIŞMAK İSTEMİYORUM'

Vatandaşlar fiyatların pahalılığından yakınırken hasta ziyaretleri ya da mecburi durumda alınabileceğini belirtirken bir vatandaş, "Manava çalışmak istemiyorum" dedi.

İKRAM DEVRİ DE KAPANDI

Tanesinin dahi kıymetli olduğu meyvelerde müşteriye ikram devri de geçmişte kalırken manav esnafı, "Tadına bakmak istiyorum diyen oluyor, çok ikram edemiyoruz; çünkü pahalı ürün artık" diye konuştu.

Hem vatandaş hem de esnaf, yaz meyvelerindeki fahiş fiyatlardan dertli...

banner2
Yorumlar (0)