Bu akşam ilk bölümü ile Show Tv ekranlarında seyirci karşısına çıkan Sandık Kokusu dizisinde başrol oyuncusu olan Özge Özpirinçci'nin oyunculuğu takdir topladı. Peki Özge Özpirinçci kimdir? Özge Özpirinçci nereli? Özge Özpirinçci kaç yaşında? Özge Özpirinçci Sandık Kokusu dizisinde hangi rolde? Özge Özpirinçci ile ilgili detaylar haberimizde...

ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ KİMDİR?

Özge Özpirinçci, 1 Nisan 1986 tarihinde İstanbul'da doğmuş Türk oyuncudur.

ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ EĞİTİM HAYATI

1 Nisan 1986 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul ve ortaokulu İstanbul'da okudu. Lise eğitiminde AFS programı ile bir yıl Amerika Birleşik Devletleri'nde okudu. Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Bölümünden 2008 yılında mezun oldu. Annesi İngilizce öğretmenidir. İlk olarak, Kanal D'de yayımlanan Cesaretin Var Mı Aşka ve Kavak Yelleri adlı dizilerde oynadı. Ayrıca Eti, Browni, Algida ve Cornetto reklamlarında da oynadı.[kaynak belirtilmeli] Kanal D'de yayımlanan Kavak Yelleri dizisinde uçuk kaçık ama bir o kadar da duyarlı kanser hastası bir kız olan "Ada" karakterini canlandırdı. Bu dizide beş bölüm oynadı. ,

ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ 2009-2010 YILLARI

2009-2010 yılları arasında Show TV'de yayımlanan duygusal, dram, gençlik türündeki dizisi Melekler Korusun adlı dizide "İpek Taşkır" adlı üniversite öğrencisi bir karakteri canlandırdı. Özpirinçci, ayrıca Zülfü Livaneli'nin yönettiği, 2010 yılında vizyona giren Veda filminde "Fikriye Hanım" karakterini oynamıştır. Ayrıca 2010 yılında Show TV'de yayımlanan ve 11. bölümü ile yayından kaldırılan Deli Saraylı isimli dizide "Dilruba" karakterini canlandırdı. Anadolu Kartalları filminde "Üsteğmen Ayşe Dinçer" karakterini canlandırdı.

ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ 2011-2012 YILLARI

2011-2012 yılları arasında atv'de yayımlanan Al Yazmalım dizisinde ise başrol olan "Asiye" karakterini canlandırdı ve TRT Okul'da yayınlanan Toplu Hayat adlı programda sunuculuk yaptı. Kayıp filminde de rol almıştır. Star TV'de Aramızda Kalsın adlı dizide "Görkem" karakterini canlandırdı. 2014 yılında çekilen Karışık Kaset filminin baş karakteri "İrem" karakterini canlandırmıştır. 2015-2016 yılları arasında FOX'ta yayımlanan Aşk Yeniden dizisinde "Zeynep" karakterini canlandırmıştır. Ayrıca Özpirinçci Athena Grubunun Arsız Gönül klibinde oynamıştır.

ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ ALDIĞI ÖDÜLLER

29 Kasım 2015 akşamı gerçekleştirilen 42. Altın Kelebek Ödülleri'nde En İyi Kadın Komedi Oyuncusu Ödülü'nü kazanmıştır. 2017-2020 yılları arasında yine FOX'ta yayımlanan Kadın dizisinde başrol olan iki çocuk annesi "Bahar Çeşmeli" karakterini canlandırmıştır. Ayrıca bu rol ile 45. Altın Kelebek Ödülleri'nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü kazanmıştır.

Editör: Halide Tonga