Geçtiğimiz yıl Kahramanmaraş merkezli depremlerde binlerce ev yıkılırken, binlerce vatandaşımız hayatını kaybetmişti. 'Asrın felaketi' olarak adlandırılan, depremlerin yıldönümü sebebiyle, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Gaziantep'te şehit mezarlığına ziyaret düzenledi. Mezarlıkta bir kadın Özel'e tepki gösterirken, "Burada konuşma yapamazsınız, burası siyaset yeri değil" ifadelerini kullandı.

DEPREM ŞEHİTLİĞİNE ZİYARET

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat 2023'te meydana gelen ve 'asrın felaketi' olarak adlandırılan depremlerin üzerinden bir yıl geçti. Binlerce binanın yerle bir olduğu ve 50 binde fazla vatandaşın hayatını kaybettiği deprem sonrası yaraları sarma çalışmaları devam ediyor. Depremzedeler, geride korkunç izler bırakan afetin birinci yılında şehitliklere akın etti. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Kahramanmaraş merkezli depremlerin 1'inci yıl dönümünde Gaziantep'in İslahiye ilçesinde bulunan deprem şehitliğini ziyaret etti.

"BURASI SİYASET YERİ DEĞİL"
Depremde yakınlarını kaybeden afetzede bir kadın, şehitliğe gelen CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e ziyaret sırasında tepki gösterdi. Özgür Özel'e seslenen depremzede kadın, "Burada konuşma yapamazsınız, burası siyaset yeri değil" dedi. Yaşlı bir adam da Özel'e kısa süreli tepki gösterdi.

Özgür1

ÖZGÜR ÖZEL'DEN GENÇ KIZA İŞ SÖZÜ

Olay, çevredeki vatandaşların araya girmesiyle teskin edilirken, CHP Genel Başkanı Özgür Özel de okunan Kur'an-ı Kerim'in ardından deprem şehitlerinin kabirlerine karanfil bıraktı. Özgür Özel, ziyaret sırasında depremde yakınlarını kaybeden genç bir kız ile de yakından ilgilenerek iş sözü verdi.

Özgür3

Editör: Hakan Mutlu