Seçim yenilgisi sonrası değişim rüzgarlarının etkisine giren CHP'de Genel Başkanlığa adaylığını açıklayan Özgür Özel, kurultay yaklaşırken dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Medyascope yayınında soruları yanıtlayan Özel, 4-5 Kasım öncesindeki CHP Kurultayı öncesi, A Takımını tanıtacağını söyledi.

A TAKIMI KURULTAY'DAN BİR HAFTA ÖNCE BELLİ OLACAK

MYK'da çok fazla genç, kadın ve yeni siyasetçilerin olacağını söyleyen Özel, "CHP’nin siyasetine katkı sağlayabilecek herkesin dikkatini çekecek kadrolar göreceksiniz. Bununla ilgili Kurultay’a bir hafta kala bir tanıtım toplantısı yapacağız" ifadelerini kullandı.

CHP kadrolarını gençleştireceğini ifade eden Özel, "Sadece genel başkanın 27 yaş gençleşmesinden bahsetmiyoruz bütün kadroların gençleştiği bir CHP’den bahsetmek istiyoruz” diye konuştu.

HDP'Yİ ÖRNEK GÖSTERDİ

Bundan sonra da CHP'nin her listesinde kadın-erkek sayısının eşit olmasını hayal ettiğini söyleyen Özel, "Bunu yazıyorlar, tam başaramıyorlar yüzde 40’a yüzde 60 oluyor. HDP grubuna baktığınızda yüzde 40’ının kadın olduğunu, her yerde bir eş başkanlık noktasını kadınlara eşit temsil verdiklerini görüyoruz" dedi.