20 Temmuz 2023 tarihinde Bursa'nın Osmangazi ilçesinde meydana gelen olayın nedeni ortaya çıktı. Söylenene göre servis hostesliği yapan Aysun Y., patronu Kamil Öğütçü'nün evinde tartışma yaşadı. Tartışmanın ardından Aysun Y., erkek arkadaşı Ali Dinç'e mesaj atarak, "Patronumla birlikteyim. Bu adam beni rahatsız ediyor" dedi. Ali Dinç, Aysun Y.'nin konumunu alarak Öğütçü'nün evine gitti. Dinç, Öğütçü ile tartıştıktan sonra tabancayla vurarak öldürdü. Olay sonrası kaçan Dinç, polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı.

KAVGA ESNASINDA SİLAH ATEŞ ALDI

Davanın ilk duruşmasında ifade veren Ali Dinç, boşandığını ve eşi ölen Aysun Y. ile 13 yıldır dini nikahlı olarak yaşadıklarını söyledi. Aysun Y.'nin 2022 yılının ekim ayından itibaren, servis araçları bulunan Kamil Öğütçü'nün yanında hostes olarak çalıştığını belirten Ali Dinç, “Aysun, olaydan 15 gün önce patronunun kendisinden hoşlandığını söyledi. Ben de ayrılmasını istedim. O gün Aysun, Kamil Öğütçü ile konuşup ayrılmak için işe gitti. Telefon ile aradığımda Aysun bana ağlamaklı bir sesle, 'Bir yere gidiyorum seni arayacağım' dedi. Durumdan şüphelendim. Bunun üzerine, Kamil'in daha önceden bildiğim Dağyenice'deki evine gittim. Burada, Aysun'u dayak yemiş halde gördüm. Arabaya binip evden uzaklaştık. Bu sırada Kamil bana, 'Bu kadın kötü, seninle de benimle de beraber oldu, ben esnafım bu mesele kapatılmalı' dedi. Bunun üzerine, 'Doğru mu?' diye sorduğumda Aysun bana, ‘Yalan söylüyor. Beni bayıltana kadar dövdü. Zorla benimle oldu' dedi. Bunun üzerine Kamil ile kavgaya başladık. Bu sırada, iş yerimde kullandığım belimdeki tabancam yere düştü. İkimiz de almak isterken silah ateş alınca, Kamil 'Yandım anam' diye bağırdı. Sonra olay yerinden ayrıldık" dedi.

"BANA TECAVÜZ ETTİ"

Duruşmada ifade veren Aysun Y. ise olaydan 20 gün önce patronunun serviste kendisine, 'Sen dul kadınsın. Çok güzelsin. Erkeksiz yaşamazsın' şeklinde rahatsız edici sözler söylediğini öne sürüp, “Bu sözlerden sonra işi bırakmayı düşünüyordum. Kamil bey o gün beni, istemememe rağmen Dağyenice Mahallesi'ndeki evlerine götürdü. Burada ormana çekip, direnmeme rağmen dövüp, bana tecavüz etti. Sonrasında Ali geldi. Aralarında çıkan kavgada Ali’nin yere düşen tabancasını almak istediler. Silah patladı. Patronum öldü” diye konuştu.

DURUŞMA ERTELENDİ

Aysun Y.'nin cinayetin işlendiği gün ve öncesindeki telefon görüşmelerinin kaydının istenmesine ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.