Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, A.A. adındaki 46 yaşındaki bir kadının, kendisini polis olarak tanıtan bir kişi tarafından dolandırıldığı ihbarı üzerine harekete geçti.

KENDİ ELLERİYLE VERMİŞ

Yapılan incelemede, şüphelinin A.K. (20) olduğu belirlendi ve telefonla mağdur kadından para talep ettiği ortaya çıktı. Olayın devamında, kadının dolandırıcıya 5 bin dolar, 5 bin 500 Türk lirası nakit para ve 120 gram altın bilezikleri elden teslim ettiği öğrenildi.

ANKARA’YA KAÇMIŞ

Cumhuriyet Başsavcılığı'nın koordinasyonunda dolandırıcının yakalanması için çalışmalar başlatan polis ekipleri, şüphelinin Ankara'da olduğunu tespit etti.

kırıkkale dolandırıcılık 1

YÜKLÜ MİKTARDA DÖVİZ VE ZİYNET EŞYASI BULUNDU

Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) kameralarını inceleyen ekipler, şüpheliyi bulunduğu mekandan gözaltına aldı. Şüphelinin ikametinden 12 bin 683 dolar, bin 148 avro, 100 İngiliz sterlini, bin 125 Türk lirası nakit para, 2 adet bilezik, 7 adet altın yüzük, 4 çift küpe ve 4 adet kolye ele geçirildi.

Polis ekiplerinin hızlı hareketi ve titiz çalışması sonucunda A.K., Kırıkkale'ye getirildikten sonra emniyetteki işlemlerin ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.