HDP'li Meral Danış Beştaş hedef aldı, Yıldırım'dan gençliğe çağrı geldi: 'Ne Mutlu Türk'üm Diyene' TT listesinde

HDP'li Meral Danış Beştaş'ın Meclis'teki bütçe görüşmelerinde, Ülkü Ocakları'nı ve 'Ne Mutlu Türk'üm Diyene' sözünü hedef alması gündeme damgasını vurdu. Provokasyonlar Genel Kurul'da tansiyonu yükseltirken Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım'dan sert yanıt geldi. Sosyal medya hesabından HDP'li Beştaş'ın hadsiz açıklamalarına yanıt veren Yıldırım, gençliğe 'Ne Mutlu Türk'üm Diyene' çağrısında bulundu. Büyük yankı uyandıran çağrının ardından 'Ne Mutlu Türk'üm Diyene' sözü Twitter'da gündeme girdi.

Politika 11.12.2022, 01:09 11.12.2022, 01:21
HDP'li Meral Danış Beştaş hedef aldı, Yıldırım'dan gençliğe çağrı geldi: 'Ne Mutlu Türk'üm Diyene' TT listesinde

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) 2023 Bütçe Görüşmeleri devam ederken HDP Milletvekili Meral Danış Beştaş'ın, Ülkü Ocakları ve "Ne Mutlu Türk'üm Diyene" sözünü hedef almasına tepkiler sürüyor. Genel Kurul'da provokasyonlara tepkilerin ardından HDP'li Beştaş'a, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım'dan göndermeli bir yanıt geldi.

'BU SÖZÜ DAHA ÇOK İŞİTECEKSİNİZ'

Beştaş'ın hadsiz açıklamalarını sosyal medya hesabından paylaşan Yıldırım, "Türk Milliyetçileri var olduğu müddetçe bu sözü daha çok işiteceksiniz" notunu düştü. Yıldırım, Türk gençliğine seslenerek "Ne Mutlu Türk'üm Diyene" demeye çağırdı.

TT LİSTESİNE GİRDİ

Yıldırımın paylaşımı büyük yankı uyandırırken "Ne Mutlu Türk'üm Diyene' sözü, Twitter'da gündeme girerek ilk sıraya kadar çıktı.

banner2
Yorumlar (0)