İYİ Parti 6'lı masadan kalktı! Meral Akşener CHP'li Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ı aday olmaya çağırdı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 6’lı masadan kalktı. Masa’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu aday göstermesine karşı Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş isimlerini aday olarak önerdiğini açıklayan Akşener, ''Ancak görüş ve önerilerimiz kesin bir biçimde reddedildi. Bu aşamada 6'lı masa bir ortak akıl platformu olmaktan çıktı." diye konuştu. Partisinin bir dayatmaya mecbur bırakıldığını söyleyen İYİ Parti lideri, ''Buna boyun eğmeyiz." dedi, İmamoğlu ve Yavaş'a da "Millet sizi göreve çağırıyor." diye seslendi.

Politika 03.03.2023, 15:26 03.03.2023, 16:35
İYİ Parti 6'lı masadan kalktı! Meral Akşener CHP'li Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ı aday olmaya çağırdı

6'lı masanın 12. toplantısı sonrası ortak aday konusunda uzlaşıldığı ve ismin 6 Mart'ta açıklanacağı duyuruldu. Toplantı sonrası CHP ve İYİ Parti cephesinde görüşme trafikleri sürerken İYİ Parti lideri Meral Akşener'in de katıldığı Genel İdare Kurulu toplantısı sona erdi.

Toplantı sonrası açıklama yapan Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar;

"İYİ PARTİ BOYUN EĞMEYECEK"

En sonda söyleyeceklerimi en başta söyleyeyim. İYİ Parti kıskaca alınmış. Bir tercihe zorlanmıştır. Buna boyun eğmeyecektir. Ucube zihniyete karşı ayakta durmaya devam edeceğiz. Her zaman olduğu gibi dimdik duruyoruz. Bizim yolumuz dün de aynıydı bugün de aynı. Ceketimi assam aday ederim diyenlerin karşısındayız. Biz bugünlere dayatmaya direnerek geldik. Biz bugünlere alışılmış yenilgilere karşı çıkarak geldik. Dün gerçekleşen toplantıda adayın kim olacağını tartıştık. 5 siyasi parti Kılıçdaroğlu'nun adaylığını dile getirdi.

"İKİ İSMİ TALEP ETTİK"

İYİ Parti olarak İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın aday olmasını önerdik. Şahsi hırslar Türkiye'ye tercih edilmiştir. 6'lı masa noter masasına dönüştürülmüştür.

YAVAŞ VE İMAMOĞLU'NA ADAY OLUN ÇAĞRISI

Sayın Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'na çağrıda bulunmak istiyorum. Değerli başkanlarım, siz milletin iradesi ile seçildiniz. Tüm engellere rağmen çok çalıştınız. Milletimizi enkazından altında bile yalnız bırakmadınız. Kritik kırılmanın eşiğinde millet sizi göreve çağırıyor.

''6'LI MASA NOTER MASASINA DÖNÜŞTÜ''

6'lı masa artık potansiyel adayların tartışılabildiği ortak akıl platformu olmaktan çıkmış, tek bir adayın tasdiki için çalışan bir noter masasına dönüşmüştür. Üzülerek söylüyorum ki dün itibarıyla 6'lı masa artık millet iradesini kararlarına yansıtma kabiliyetini kaybetmiştir.''

banner2
Yorumlar (0)