Sel felaketi sonrası MHP lideri Bahçeli’den paylaşım: Hiçbir felaket tarihi yürüyüşümüzü sekteye uğratamayacak

MHP lideri Devlet Bahçeli, Adıyaman ve Şanlıurfa’da meydana gelen sel felaketinin ardından açıklama yaptı. Felaketlerde hayatını kaybedenlere baş sağlığı dileyen MHP lideri Türkiye’nin tek nefes halinde yaralarını saracak güç ve kudrete sahip olduğunu belirttiği açıklamasında “Hiçbir felaket tarihi yürüyüşümüzü sekteye uğratamayacaktır” dedi.

Politika 15.03.2023, 15:45
Sel felaketi sonrası MHP lideri Bahçeli’den paylaşım: Hiçbir felaket tarihi yürüyüşümüzü sekteye uğratamayacak

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. Mesajında Kahramanmaraş merkezli depremlerde ve deprem bölgesi Adıyaman ile Şanlıurfa’da meydana gelen sel felaketlerinde hayatını kaybedenlere baş sağlığı dileyen MHP lideri Bahçeli, Türkiye’nin yaralarını tek nefeste saracak güç ve kudrete sahip olduğunu belirtti.

“YENİ TÜRKİYE, YENİ YÜZYIL, YENİ HAYAT” VURGUSU

Açıklamasında hiçbir felaketin tarihi yürüyüşlerini sekteye uğratamayacağının altını çizen ve “Yeni Türkiye, Yeni Yüzyıl, Yeni Hayat” sacayağı vurgusunu yapan Bahçeli, deprem ve diğer sorunlarla başa çıkabilecek akıl, irade, inanç ve mücadele şevkinin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle tesis edildiğini söyledi.

Bahçeli, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi:

SEL FELAKETİ DEPREM BÖLGESİNİ CANEVİNDEN VURMUŞTUR”

“Ülkemiz Kahramanmaraş merkezli ikiz depremin hasarını güç birliği halinde kaldırırken, Adıyaman ve Şanlıurfa’da yaşanan aşırı yağışlar taşkın sellere neden olmuş, nihayetinde yeni bir felaket deprem bölgesini canevinden vurmuştur. Söz konusu felaketin tahribatı büyüktür. Meydana gelen sellerden 5 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 9 vatandaşımızın kaybolduğu, çok sayıda vatandaşımızın yaralandığı anlaşılmaktadır. Bir felaketin izini silme mücadelesi azimle sürüyorken, bir başka felaketin ortaya çıkması milletimizi derinden üzmüştür.

“TÜRKİYE YARALARINI SARACAK GÜÇ VE KUDRETTEDİR”

Türkiye tek nefes halinde yaralarını saracak güç ve kudrettedir. “Yeni Türkiye, Yeni Yüzyıl, Yeni Hayat” sacayağında; deprem ve diğer mahut sorunlarla başa çıkabilecek akıl, irade, inanç ve mücadele şevki çok şükür Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle tesis edilmiştir.

“HİÇBİR FELAKET TARİHİ YÜRÜYÜŞÜMÜZÜ SEKTEYE UĞRATAMAYACAK”

Hiçbir felaket tarihi yürüyüşümüzü sekteye uğratamayacaktır. Hiçbir saldırı, iftira ve suçlama dalgası duruşumuzu bozamayacaktır. Kederli günlerimizi çapsız, güdük ve kısır siyasetlerine alet etmek için fırsat kollayanlara aziz milletimiz hür seçimiyle engel olacaktır.

“HAYATINI KAYBEDENLERE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM”

Kahramanmaraş merkezli depremler ile Adıyaman ve Şanlıurfa’da oluşan sellerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmetler niyaz ediyor, yaralılarımıza şifalar diliyorum. Başımız sağ olsun. Rabbim nice musibetten milletimizi ve ülkemizi esirgesin diyorum.”

banner2
Yorumlar (0)