Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı’nın kıymetli öğretim üyelerinden Prof. Dr. Erol Armağan, yaşamını yitirdi. En son Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı’nda öğretim üyeliği görevini sürdüren ve çok sayıda alanda değerli çalışmaların altına imzasını atan Prof. Dr. Erol Armağan’ın vefatı, tıp camiasını ve akademik dünyayı üzdü.

PROF. DR. EROL ARMAĞAN KİMDİR?

7 Kasım 1957’de doğdu. 1978 senesinde Bursa Erkek Lisesi’nden mezuniyetini aldı. 1982 senesinde Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitime başladı. Eğitime başladığı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1999 senesinde uzmanlık eğitimini bitirdi. 2007 senesinde doçent, 2013 senesinde profesör oldu. En son Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı’nda öğretim görevlisi olarak çalışıyordu. Araştırma ve ilgi alanları “Mezuniyet Sonrası Eğitim”, “Toksikoloji” ve  “Travma”dır. Üyesi olduğu kuruluşlar ise Bursa Travma ve Acil Cerrahi Derneği, Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği, Acil Tıp Uzmanları Derneği, Acil Tıp Derneği, Bursa Tabip Odası’dır.

PROF. DR. EROL ARMAĞAN’IN CENAZESİ DEFNEDİLİYOR

Prof. Dr. Erol Armağan’ın cenazesi, hastane morg girişinde 14 Kasım Salı günü (bugün) saat 12:00’de gerçekleştirilecek olan merasim sonrası ikindi namazını müteakiben Mudanya Çepni Mezarlığı’na defnedilecek.

ATUDER’DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER) Prof. Dr. Erol Armağan'ın yaşamını yitirmesi üzerine başsağlığı mesajı yayımladı. Acil Tıp Uzmanları Derneğince yayımlanan taziye mesajında şöyle denildi:

“Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp AD Öğretim Üyelerinden ve Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER)'in eski yönetim kurulu üyelerinden Prof. Dr. Erol ARMAĞAN vefat etmiştir. Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER) Yönetim Kurulu olarak Prof. Dr. Erol ARMAĞAN'a Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Ailesine sevenlerine, çalışma arkadaşlarına ve camiamıza başsağlığı ve sabır dileriz.”