Bursa'da yeni fay iddiaları dolaşırken dün AFAD verilerine göre 4.1 büyüklüğünde bir deprem olmuştu. Saat 15.14'te Bursa'nın Gemlik ilçesinde gerçekleşen depremin büyüklüğünü Kandilli Rasathanesi ise 4.0 olarak açıklamıştı. Depremin derinliği ise AFAD verilerine göre 10.86 km, Kandilli verilerine göre de 4.9 km olarak kaydedilmişti. Tedirginlik yaratan depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür'den de bir açıklama geldi.

NACİ GÖRÜR'DEN PAYLAŞIM

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Görür "Gemlik Bursa’da da 4,0 deprem meydana geldi. Deprem KAF’ın güney kolu, Gemlik Fayı üzerinde." dedi. Görür paylaşımının devamında "Bu fay yavaş stres biriktiriyor." ifadelerini kullandı. Görür paylaşımını "Son deprem 1857 yılında. Sevgiyle" sözleriyle sonlandırdı.

ÇEVRE İLLERDEN DE HİSSEDİLDİ 

Bursa'da meydana gelen deprem çevre ilçe ve illerden de hissedilmiş ve korkutmuştu. Kısa süren sarsıntı, vatandaşların büyük panik yaşamasının önüne geçmişti. Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, depremin ardından ekipleri sahada tarama faaliyetleri için görevlendirdiklerini söylemişti. Vali Demirtaş ilk açıklamasında, "Şu ana kadar bize gelen herhangi bir olumsuzluk yok. Ekiplerimizin sahadaki tarama çalışmaları sürüyor." demişti.

Editör: Yağmur Güzel