Türkiye, 11 Ayın Sultanı Ramazan için gün sayıyor. Fırıncılar, Ramazan için hazırlanırken bir yandan da un fiyatlarındaki artıştan dolayı ekmek ve pide için zam talebinde bulunuyor. Türkiye Fırıncılar Odası Başkanı Halil İbrahim Balcı, yaklaşan ramazan ayı öncesi ekmek ve pide fiyatları ile ilgili açıklamalarda bulunurken, 'Fırıncılarımızın zam talebini değerlendiriyoruz' ifadelerini kullandı.

Halil İbrahim Balcı 1
(Türkiye Fırıncılar Odası Başkanı Halil İbrahim Balcı)

GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR

Türkiye Fırıncılar Odası Başkanı Halil İbrahim Balcı, bir internet sitesine yaptığı değerlendirmede “Ekmek ve pide zammı için görüşmelerimiz devam ediyor. Fırıncılarımızın zam talebini değerlendiriyoruz. Önümüzdeki hafta yapacağımız toplantı sonrası kararımızı açıklayacağız.” ifadelerini kullandı.

Ramazan Pidesi Fiyati Ne Kadar Olacak Firincilar Odasi Baskani Halil Ibrahim Balci Acikladi 21Subat2024 2

GEÇEN SENE PİDE NE KADARDI?

2023 yılı Ramazan ayında 300 gramlık pide 10 TL’den satılıyordu. Ekmeğin fiyatı ise 5 TL idi. Vatandaşların gözü şimdi Türkiye Fırıncılar Odası'nın alacağı kararda. Karar önümüzdeki hafta açıklanacak.

Ramazan Pidesi Fiyati Ne Kadar Olacak Firincilar Odasi Baskani Halil Ibrahim Balci Acikladi 21Subat2024

İLLERE GÖRE DEĞİŞİYOR

Öte İstanbul'da ekmek fiyatları ilçeden ilçeye değişiyor. Bazı illerde 10 liradan satılan 200 gramlık ekmek bazı illerde ise 15 liraya kadar çıkabiliyor. Bu duruma İzmir ve Ankara dahil Türkiye genelinde de rastlanabiliyor. 

Editör: Hakan Mutlu