Sakarya'da bir fabrikada mide bulandıran bir olay yaşandı. Fabrika işçilerinden biri öğle yemeğinde yoğurtlu ıspanak yiyerek aldığı lokmayı önce et sandı. Ancak çiğnedikten sonra fare olduğunu fark etti. Tabakta bulunan ve bir kısmı parçalanmış haldeki fareye tepki gösteren yüzlerce işçi olaya tepki gösterdi.

İŞÇİLERİ TEHDİT ETMİŞLER

Bu olayın ardından ortaya çıkan iddialara göre, fabrikanın yemek şirketiyle daha önce de bazı şikayetlerinin olduğu ancak fabrikanın bu şikayetleri dikkate almadığı belirtildi. Fabrika yöneticilerinin olayın dışarıya sızmasını önlemek için sert önlemler aldığı ve bilgi, fotoğraf veya görüntü paylaşımını yasakladığı iddia edildi.

YETKİLİLER DÜĞMEYE BASTI

İşçinin şikayeti üzerine hem savcılık hem İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü soruşturma başlattı. Yemek firmasının bölgedeki çok sayıdaki fabrikaya hizmet verdiği belirtildi. 

BURSA İÇİNDE HAREKETE GEÇİLDİ

Yemek şirketi yetkilileri ıspanağın kendilerine hazır olarak Bursa'dan geldiğini söyleyerek savunma yaptı. Bunun üzerine içerisinde fare çıkan ıspanağın geldiği Bursa’daki işletmede inceleme yapılması için Bursa Tarım İl Müdürlüğüne bilgi verildi.