Yurt genelinde uyuşturucu madde ticaretinin önlenmesi ve toplumun güvenliğinin sağlanması adına önemli çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Emniyet güçleri gece gündüz demeden halkın güvenliğini korumak ve suçluları adalet önüne çıkarmak için çalışıyor. 

bafra uyuşturucu operasyonu2

TEK TEK TESPİT EDİP HAREKETE GEÇTİLER
Bu kapsamda Samsun'da gerçekleşen bir narkotik uygulamasında, Samsun Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Bafra İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve diğer şube müdürlüklerinin desteğiyle harekete geçti. Ekipler uyuşturucu madde ticareti ve kullanımıyla bağlantılı olduğu şüphelenilen kişilere yönelik çalışmalar gerçekleştirildi.

bafra uyuşturucu operasyonu7

28 ZEHİR TACİRİ YAKALANDI
Narkotik ekiplerinin titiz çalışmaları ve istihbarat bilgileri doğrultusunda düzenlenen operasyonda, Bafra ilçesinde uyuşturucu madde ticareti ve kullanımıyla ilişkili olduğu şüphelenilen 28 kişi yakalandı.

bafra uyuşturucu operasyonu9

ZEHİR DEPOSU ELE GEÇİRİLDİ
Yapılan narkotik uygulamasında, etkili bir çalışma sergileyen emniyet güçleri, önemli miktarda uyuşturucu madde ve diğer suç unsurlarını ele geçirdi. Toplamda bin 972 adet sentetik ecza, 42,65 gram metamfetamin, 1,40 gram sentetik kannabinoid (bonzai), 41,65 gram esrar, 2 adet ecstasy, 6 adet uyuşturucu kullanımına yarar aparat, 1 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet ruhsatsız tüfek ve 10 adet tabanca fişeği bulundurdukları tespit edildi.
Operasyon sonucunda, olayla bağlantılı olduğu düşünülen 28 kişi yakalanarak gözaltına alındı.