Halk TV Muhabiri Gazeteci Dinçer Gökçe, ünlü isimlerden kayıt dışı para olarak fon kuran bankacı Seçil Erzan'ın, ifadesinde korktuğu için ismini vermek istemediği kişinin Cüneyt Demir olduğunu söyledi. Peki Cüneyt Demir kimdir? Cüneyt Demir nereli? Cüneyt Demir  kaç yaiında? Cüneyt Demir ve Seçil Erzan arasındaki bağlantı nedir? Detaylar haberimizde...

CÜNEYT DEMİR KİMDİR?

Futbol dünyasından birçok ismin karıştığı ve "Fatih Terim Fonu" olarak anılan dolandırıcılık davasında bankacı Seçil Erzan ifadesinde "Tam tarihini hatırlayamadığım bir gün Kapalıçarşı’da birinden para almıştım ancak bu şahıstan korktuğum için halihazırda ismini kesinlikle vermek istemiyorum" dediği isim belli oldu. Bu ismin Cüneyt Demir olduğu iddia edildi.

CÜNEYT DEMİR'İN SUÇ KAYITLARI

Hem Demir hem de Erzan'ın avukatıyla görüştüğünü aktaran Gökçe, "Bu isim kim diye araştırdık. Cüneyt Demir olduğunu teyit ettim. Seçil Erzan'ın avukatıyla da konuştum, o da teyit etti. En son yayına gelmeden önce Cüneyt Demir'le de görüştüm. Seçil Erzan'ın neden korkmuş olabileceğine dair bir emare Cüneyt Demir'in suç kayıtları ve yürüyen davalarına bakalım. Emniyette Cüneyt Demir'in 11 tane suç kaydı var. 2021'de Tekirdağ'da tehdit ve hakaretten, 2021'de fuhuşa teşvik etmek, aracılık veya zorlama -bunun sebebi de işlettiği otel-, daha sınai mülkiyet kanuna muhalefet var. Fakat akabinde Antalya'da 2017'de açılmış bir dolandırıcılık davası var. Kendisi Çorlu'da yaşıyor fakat Adana, Karaman hatta Kayseri başka yerlerde de dosyası varmış, kendisi söyledi. Emniyette 11 suç kaydı, 3 tane de dava dosyası var" dedi.

CÜNEYT DEMİR İLE İLGİLİ BAHSE GİRMEK İSTEMEDİ

"Seçil Erzan'ın avukatına bir tehdit olup olmadığını sordum" diyen Dinçer Gökçe, "Şunu söyledi: 'Ben ifadede vardım. Cüneyt Demir'le ilgili savcı sorunca o bahse çok girmek istemedi. Sebebi de şu, dosya zaten kalabalık, savunma yapacağı biri sürü isim var. Cüneyt Demir'den o aşamada bahsetmek istemedi. O tarihte yeni tutuklanmış, bir şok hali yaşıyor, tefecilerden korkuyor, dolayısıyla böyle bir ifade kullanmış'. Ama Erzan ifade de mahkemede de bunu iki kez söyledi" ifadelerini kullandı.

Editör: Halide Tonga