Düzce'de Ramazan Bayramı tatili süresince artan trafik yoğunluğu, polis ekiplerini harekete geçirdi. Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü tarafından, özellikle Çamköy bağlantı yolunda radarla hız denetimi gerçekleştirildi. Bu denetimler, sürücülerin hız sınırlarına uyumunu sağlamak amacıyla yoğunlaştırıldı.

Selektor Ile Radar Uyarisi 14042024 Iha (2)

SELEKTÖRLE UYARAN SÜRÜCÜLERE CEZA

Denetimler sırasında, radar aracını fark eden bazı sürücülerin karşı şeritteki diğer araçları selektör yaparak uyardıkları gözlemlendi. Bu durumu fark eden trafik ekipleri, hemen karşı şeritte de bir uygulama başlatarak, bu şekilde uyarıda bulunan sürücülere yönelik işlem yaptı. Selektör yoluyla diğer sürücüleri uyaran 66 kişiye, her birine 690 lira olmak üzere toplamda 45 bin 540 TL cezai işlem uygulandı.

Selektor Ile Radar Uyarisi 14042024 Iha (3)

TRAFİK KURALLARINA UYUM VURGUSU

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü, trafik güvenliğini sağlamak ve olası kazaları önlemek adına bu tür denetimlerin süreceğini bildirdi. Vatandaşların trafik kurallarına uymaları konusunda da sürekli olarak bilgilendirildiği ve uyarıldığı ifade edildi. Trafikte herkesin sorumluluk bilinciyle hareket etmesi, hem kendi güvenlikleri hem de diğer sürücülerin güvenliği için büyük önem taşıyor.

Selektor Ile Radar Uyarisi 14042024 Iha (4)

Selektor Ile Radar Uyarisi 14042024 Iha (5)

Editör: Mevlüt Peker