Sellektör cezal iptal mi edildi? Düzce'de radar cezaları iptal mi oldu? soruları merak ediliyor. Ramazan Bayramı'nda yaşanan ve hemen hemen herkesin gündemini meşgul eden olay netleşti. Düzce'de diğer sürücüleri radar konusunda uyardıkları belirlenen şoförlere toplamda 45 bin lira para cezası kesilmişti. Tepki çeken ve kamuoyunun gündemini meşgul eden durum sonrasında İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya dikkat çeken bir açıklama yaptı. Vatandaşlar ise cezaların iptal edildiği yönündeki detayları araştırmaya başladı. işte detaylar...

SELLEKTÖR CEZALARI İPTAL Mİ EDİLDİ? 

Evet. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ramazan Bayramı kapsamında Düzce'de yaşanan olayda sürücülere kesilen radar cezalarının iptal edildiğini duyurdu. Bakan Yerlikaya açıklamasında, selektörle radar uyarısına kesilen cezalara da değindi. Düzce’de karşı yönden gelenlere, selektörle radar olduğunu haber veren 14 sürücü hakkında işlem yapıldığını söyleyen Bakan Yerlikaya, bu cezaların iptal edildiğini açıkladı.

Yerlikaya, “Vatandaşlarımıza küçük bir uyarı. Aşırı hızdan sizi korumak için yaptığımız radar kontrollerini daha da artıracağız. Aşırı hız yapanlara selektör yapmayı devam edin, orada da bize yardımcı olun.” diye konuştu.

Sellektör Cezalari İptal Mi̇ Edi̇ldi̇ Bakan Yerlikaya Devreye Girdi!

DÜZCE'DE RADAR CEZALARI İPTAL Mİ OLDU?

Bakan Yerlikaya cezaların iptal edildiğini açıkladı. 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 9 gün süren Ramazan Bayramı tatilinde yaşanan trafik denetimleri ve kazalara ilişkin açıklama yaptı.

Bakan Yerlikaya, 9 günlük tatil süresinde 26 bin 804 güvenlik personelinin görev yaptığını açıkladı.

Bu süre içinde 3 milyon 642 bin 538 denetim gerçekleştirildiğini anlatan Bakan Yerlikaya, 485 bin 710 işlem yapıldığını bildirdi.
Bakan Yerlikaya, “İşlem sayısının 207 bin 407’si hız nedeniyle yapılan işlemler. Bizim trafikteki en büyük sorunumuz aşırız hız.” diye konuştu.

Bayram tatilinde 6 bin 530 trafik kazası meydana geldiğini açıklayan Bakan Yerlikaya, bu kazalarda 75 can kaybı olduğu bilgisini verdi.

Yerlikaya bu kazalarda 10 bin 810 kişinin de yaralandığını söyledi.

“Yollar bizi sevdiklerimize kavuşturmak için vardır ama ayırmak için değil.” diyen Bakan Yerlikaya, trafik kurallarına uyulması, aşırı hız yapılmaması ve emniyet kemeri takılması çağrısında bulundu.

NELER OLMUŞTU?

Düzce'de radar uygulamasının yapıldığı bölgeyi selektör yaparak diğer sürücülere haber veren 66 sürücüye toplamda 45 bin 540 lira ceza kesildi.

Editör: Mücahit Dere