Türkiye'nin sayılı zenginlerinden Sabancı Holding'in kurucusu Sabancı ailesine ilişkin bilinmeyenler açığa çıktı. 

SABANCILARIN SIRRI TEK KİTAPTA ORTAYA DÖKÜLDÜ

Hacı Ömer Sabancı’nın en büyük oğlu, Sakıp Sabancı’nın ise ağabeyi olan İhsan Sabancı’nın evlilik dışı doğan kızı Sevgi Sabancı ailesinin 'sırlarını' “Adana’da piç olmak: Öteki Sabancılar” kitabında ortaya döktü. Sabancı ailesi içindeki gerilimleri, 49 yaşında hayatını kaybeden babası İhsan Sabancı’yı anlattı.

Köknar Kitap’tan çıkan kitabın tanıtım yazısı ise şöyle:

Türkiye’nin en zengin ailelerinden Sabancı ailesinin halı altına süpürülmüş hikâyesini, Hacı Ömer Sabancı’nın büyük oğlu İhsan Sabancı’nın kızı Sevgi Sabancı’dan okuyacaksınız…

Despot bir baba, entrikacı bir kardeş, ilgisiz ve kocasını sürekli küçülten bir eş, vicdan ve merhametin yanında sevgisini de oğluna ve torunlarına çok gören bir anneyle, aynı evde mutsuz bir hayat sürdüren İhsan Sabancı mutluluğu bir başka kadında bulmaya çalışır.

Ancak, büyük aileden bunalan İhsan için sevdiği kadının ihaneti tam bir yıkım olur. Artık toparlanamaz. Ailesi bunu da ona karşı kullanmak ister. Yıkım katlanarak devam eder. Geri kalan hayatını otel odalarında sürgünde geçiren İhsan’ı ölüm genç yaşında bulacaktır…

Birçok sektördeki yatırımlarıyla büyük bir zenginliğe erişmiş Sabancı Ailesi’nin hem bu basamakları nasıl tırmandıkları hem de bu zenginliğe dahil edilmeyen İhsan Sabancı ve sevdiği kadından olan çocuklarının hikâyesine tanıklık edeceksiniz…”

Editör: Şeyda Karaca