Esther Crawford isimli kadın Kasım ayında Twitter merkezinde yerde, gümüş bir uyku tulumuna sarılmış ve göz maskesi takmış halde uyurken çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı.

PAYLAŞTIĞI FOTOĞRAF VİRAL OLDU

Crawford Twitter'dan yaptığı paylaşımda "Ekibiniz son teslim tarihlerini belirlemek için gece gündüz uğraşırken bazen #SleepWhereYouWork (Çalıştığınız yerde uyursunuz)" diye tweet attı. Crawford'un fotoğrafı viral oldu ve birçok kişi Musk dönemindeki uzun çalışma saatlerinin göstergesi olarak şirketi eleştirdi.

KADERİ BİR ANDA DEĞİŞTİ

Musk, Twitter'ı devralmadan önce 39 yaşındaki Crawford orta düzey bir çalışandı, ancak kaderi kısmen Twitter fotoğrafı ve ayrıca Twitter'ın kahve dükkanı The Perch'te Musk ile şans eseri karşılaşması sayesinde değişti. Financial Times'ın haberine Crawford kendisini Musk'a tanıttıktan sonra ödemeler ve içerik üreticileri hakkında konuşmak için onunla bire bir görüşme ayarladı. Elon Musk, Twitter'da mavi tik satmak istiyordu. Elon Musk ödemeler konusunda Crawford'un fikirlerini beğenmiş olmalı ki genç kadın Twitter'da ödemelerden sorumlu genel müdür pozisyonuna geldi.

İŞTEN ÇIKARMADAN ÖNCE PAYLAŞIM YAPTI

Ancak gelen son haberler Crawford için işlerin iyiye gitmediğini gösterdi. Elon Musk, uyku tulumu ile ofiste çektiği fotoğrafla dünya gündemine oturan üst düzey yönetici Esther Crawford da olmak üzere 200 kişiyi işten çıkardı. Musk, 200 çalışanı işten çıkarmadan önce "'İyi pazarlar, geri kalan hayatınızın son günü" şeklinde bir paylaşım yaptı.