AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar

Ak Parti sözcüsü Ömer Çelik, Çelik, İsveç ve Finlandiya'nın askeri ittifaka katılma çabalarını değerlendirdi. Çelik konuşmasında, İsveç ve Finlandiya'nın NATO başvurusu, Türkiye için ilkelere bağlı olarak NATO'nun genişlemesi önemlidir. 11 Eylül'den sonra terörizm net bir şekilde küresel mücadele konusu olmuştur. Düşmanımıza verilen destek hiçbir şekilde kabul edilemez. PKK'ya verilen desteği, bunlar DEAŞ ile mücadele ediyor diye kılıfına oturtmakta kabul edilemez. açıklamasını yaptı.

SİYASET 19.05.2022, 16:56 19.05.2022, 17:24
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar

Açıklamalarından satır başları; 

- NATO’nun en büyük mücadelesi terörizmle olmalı. NATO’nun mantığı birimiz hepimiz için hepimiz birimiz içindir

İsveç ve Finlandiya'nın NATO başvurusu, Türkiye için ilkelere bağlı olarak NATO'nun genişlemesi önemlidir. Terör örgütlerine verilen destekleri Cumhurbaşkanımız yüksek sesle ifade etti. 11 Eylül'den sonra terörizm net bir şekilde küresel mücadele konusu olmuştur. Düşmanımıza verilen destek hiçbir şekilde kabul edilemez. PKK'ya verilen desteği, bunlar DEAŞ ile mücadele ediyor diye kılıfına oturtmakta kabul edilemez. 

TÜRKİYE SORUMLULUKLARINI YERİNE GETİRDİ

-Türkiye NATO içinde görevlerini sorumluluklarını hassasiyetle yerine getirmiş devlettir. Türkiye ne istiyor deniyor. NATO’nun içinde üye olanlarında üye olmak isteyenlerin de NATO’nun ilkelerine, prensiplerine uygun olarak davranmasını istiyor. Açık oarak terör örgütlerine destek vermenizi kesmek istiyoruz

-Türkiye’nin NATO’nun genişlemesiyle ilgili bir problemi olmadı. Hatta İsveç ve Fİnlandiya’nın NATO’ya üyeliğiyle ilgili bir problemi olmadı. Problem bugün onların terör örgütlerine verdiği destekle ilgilidir. Net bir tablo var ama AK Parti kürsüsünden verdikleri desteği, fotoğraları paçavralarını göstermeyi uygun görmedik.

ATATÜRK'Ü İSTİSMAR EDİYORLAR

- (Atatürk Havalimanı-Millet Bahçesi) Bunlar defalarca açıklandı. Daha önce bu benimdi çalmışlar dedi. Şimdi seferberlik halinde buna karşı çıkıyor. Böylesine çelişkili, tutarsız, çevre bilincinden kopuk herhangi bir yaklaşım olabilir mi?  Bunu tutup Atatürk’ü istismar ederek Atatürk’ün isminin verildiği yerin yıkılması olarak gösteriyorlar. Siyasette bugüne kadar  Atatürk istismarcılarının yaptığı kötülüğün haddi hesabı yoktur. Taksim’in ortasına muhteşem eser yapıldı  ve adı Atatürk Kültür Merkezi'dir. . Oraya 132 bin 500 ağaç dikilecek. Yürüyüş yollarıyla  her türlü vatandaşımıza hizmet edecek yaklaşımla bu hayata geçirilecek.

ABD VE FRANSAYI UYARIYORUZ!

-(İsveç) PKK’ya gönderilen silahların bir kısmını mali kaynağın burada karşılanıyor. Doğrudan İsveç hükümetinin gönderdiği silahlar PKK cephanelerinde ortaya çıkıyor.  Biz PKK’nın herhangi bir yerini yok ettiğimizde bunun içerisinde Avrupa ülkesinin silahlarını gördüğümüzde bunun adını koyarız ve bunun NATO ülkesi olması kabul edilemez. ABD ve Fransa’yı da uyarıyoruz. Siz kendi ülkenizin vatandaşlarına silah toplayacaksınız ve benim ülkemin vatandaşlarını öldüren örgüte vereceksiniz.

- Mesele Türkiye’nin ikna edilmesiyle değildir. Mesele NATO'ya yeni üye olmak isteyenlerin terör örgütlerine verdiği desteğin kesilmesi için o ülkelerin desteğinin kesilmesidir. Eğer bir genişlemeden bahsediliyorsa buna aday olan ülkelerin terör örgütlerine verdikleri desteği kesmeleridir. Türkiye’nin haklı güvenlik gerekçeleri tatmin edildiğinde zaten mesele yoktur.

ASGARİ ÜCRET TALEPLERİ DEĞERLENDİRİLİYOR

- (Asgari ücret, emekli ve kamu çalışanları bir zam alacak mı sorusu):  AK PArti açısından emeklimiz, esnafımız, çiftçimiz genç arkadaşlarımız  bunlardan gelen talepleri takip ediyor ve değerlendiriyoruz. Vatandaşımızın ezilmemesi için stratejiler üretiyoruz. Sabah da toplantımız vardı. Onların zamanlaması içeriklendirilmesi henüz Çalışma Bakanlığı açısından nasıl içeriklendirecekler, onlar için erken. Onlar olgunlaştığı zaman bizdeki bilgileri paylaşırız. Vatandaşlarımız şunu bilsinler ki çeşitli sosyal kesimlerden bize iletilen talepler sistematik şekilde değerlendiriliyor.

banner2
Yorumlar (0)
19
açık