Türkiye'de, bazıları can alan orman ve tarım arazisi yangınları bu kadar çok gündemdeyken, bir taraftar grubunun yaptığı "pes" dedirtti.

BİR EVİN ÇATISI YANDI

Arnavutköy’de amatör bir futbol takımının taraftar grubunun kuruluş yıl dönümünde taraftarlar, polis ekiplerinin uyarılarına rağmen meydanda havai fişek ve işaret fişekleri patlattı. Bir evin çatısında ve ormanlık alanda yangın çıkarken, 3 kişi gözaltına alındı. Fişeklerin atıldığı anlar havadan görüntülendi.

Hvf2

İSİMLERİ DE "ARBEDE"

Arnavutköy’de bulunan Arnavutköy Belediyesi Spor Kulübü'nün taraftar grubu olan "Arbede" isimli grubun kuruluş yıl dönümü nedeniyle ilçede taraftarlar kutlama yapmak istedi.

Hvf4

HAVAİ FİŞEK VE İŞARET FİŞEĞİYLE KUTLAMA

Arnavutköy Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan grup, 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’na yürüyüş yaptıktan sonra havai fişek ve işaret fişekleriyle gösteri yapmak istedi.

Hvf5

POLİS İZİN VERMEDİ AMA...

Polis, Arnavutköy Kaymakamlığı’nın ilçedeki ormanları korumak ve havalimanı iniş güzergahında oluşabilecek problemleri önlemek amacıyla aldığı ateşli fişek atma yasağı nedeniyle gruba izin vermedi. Grup yapılan uyarılara rağmen fişekleri ateşleyince müdahale eden polis, 3 kişiyi gözaltına aldı.

Hvf6

ORMANLIK ALANA DÜŞTÜ VE...

Atılan fişekler ormanlık alana düştü, bir evin çatısı alev aldı.

Fişeklerin ormanlık alana düştüğü anlar vatandaşların cep telefonu kamerası tarafından görüntülendi. Bir binanın çatısı da düşen fişek nedeniyle alev aldı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın kısa sürede söndürüldü. Ormanlık alanda iki farklı noktada yangın çıktığı öğrenildi.

Öte yandan bazı şahısların farklı parklarda da havai fişekleri ateşlediği anlar cep telefonu kameralarına yansıdı.

KAYMAKAMDAN UYARI

Arnavutköy Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu, yaşanılan durum karşısında sosyal medya hesaplarından yayınladığı video ile vatandaşa seslenerek, fişek atılmasının durdurulmasını istedi.