Bir devir kapandı: Arda Turan futbolu bıraktı

Türk futbolunda bir devir kapandı, Arda Turan futbolu bıraktı. Barcelona, Atletico Madrid ve Galatasaray formasıyla uzun yıllar ter döken milli oyuncu, yayınladığı bir video ile futbolu bıraktığını açıkladı.

Spor 12.09.2022, 15:38 12.09.2022, 15:58
Bir devir kapandı: Arda Turan futbolu bıraktı

Arda Turan, yayımladığı bir YouTube klibiyle futbolu bıraktığını açıkladı. Turan, ''Artık kramponları asma vakti'' dedi.

Avrupa'daki Barcelona ve Atletco Madrid maceleralarının ardından Türkiye'de Başakşehir ve son olarak Galatasaray forması giyen 35 yaşındaki Arda Turan profesyonel futbol kariyerini noktadı.

Arda Turan yayınladığı klibinde şu ifadelere yer verdi:

''Size bir sır vererek başlamak istiyorum. Belli inanmayacaksınız ama ben çok iyi bir frikikçiydim. Bunu bu zamana kadar da kimseden duymamış olmanız normal. Ancak benim hikayem böyle başladı.

''KRAMPONLARI ASMA VAKTİ''

Artık gözyaşları içerisinde ama cesaretle kramponları asma vakti. Tüm yolculuğum boyunca elimden geldiğince en iyisini yapmaya çalıştım. Ve bence fena da bir iş çıkarmadım. Yeniden hazırım. Futbolun içinde, saha kenarında yeniden görüşünceye dek...''

Turan'ın, kariyerine Galatasaray'da devam edeceği ve sportif direktör Cenk Ergün'ün yardımcısı olacağı gündeme gelmişti.

banner2
Yorumlar (0)