İstanbul’a üçüncü şok! Devler Ligi finali yine gidebilir… İşte nedeni

İngiliz basını, Şampiyonlar Ligi Finali’nin Türkiye’deki seçimler nedeniyle İstanbul’dan alınabileceğini iddia etti. 14 Mayıs’taki seçimler nedeniyle Türkiye’de huzursuz ortam olduğu öne sürülürken bunun seçim sonrası da devam edebileceği belirtilen haberde UEFA’nın finalin adresini üçüncü kez değiştirebileceği iddia edildi.

Spor 18.04.2023, 13:58 18.04.2023, 14:04
İstanbul’a üçüncü şok! Devler Ligi finali yine gidebilir… İşte nedeni

İngiliz basını, bu sezon Atatürk Olimpiyat stadında oynanacak olan Şampiyonlar Ligi Finali ile ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu.

‘DEVLER LİGİ FİNALİ İSTANBUL’DAN ALINABİLİR’

Independent’ta yer verilen habere göre; 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimler nedeniyle 10 Haziran’da oynanması planlanan Şampiyonlar Ligi finali İstanbul'dan alınabilir.

BAHANE: SEÇİM

İstanbul ve Türkiye’de seçimler nedeniyle huzursuz bir ortamın olduğu öne sürülen haberde, bu huzursuz ortamın seçimin kazananı fark etmeksizin devam edebileceği belirtilerek UEFA’nın bu nedenle finalin oynanacağı yeri değiştirebileceği iddia edildi.

İSTANBUL’DAKİ FİNAL 2 KEZ İPTAL EDİLMİŞTİ

Öte yandan daha önce İstanbul’da oynanması planlanan 2 final megakentten alınmıştı. 2019-20 yılındaki final maçı pandemi nedeniyle Portekiz’in Lizbon kentine verilirken 2020-2021 yılındaki final ise Türkiye’nin İngiltere’nin Covid kırmızı listesinde yer alması nedeniyle yine Portekiz’in Porto şehrine alınmıştı.

banner2
Yorumlar (0)