Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Kastamonu merkezli 12 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında suç örgütü lideri Ömer Çınar da gözaltına alındı. Peki Ömer Çınar tutuklandı mı? Ömer Çınar ne ile suçlanıyor? Ömer Çınar nerede yakalandı? Ömer Çınar hakkında bilinen detaylar haberimizde...

SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ ÖMER ÇINAR YAKALANDI

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Kastamonu İl Jandarma Komutanlığınca yürütülen 4 aylık takip neticesinde Kastamonu, Balıkesir ve Aydın merkezli olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Diyarbakır, Şanlıurfa, Samsun, Karabük ve Zonguldak’ta eş zamanlı Kafes-45 Operasyonu düzenlendi.

35 ADRESTE OPERASYON

12 ilde 35 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında Kastamonu İl Jandarma Komutanlığınca gözaltına alınan 21 şüpheli ile birlikte suç örgütü lideri olduğu değerlendirilen Ömer Çınar da gözaltına alındı. Ömer Çınar, sevk edildiği hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi. Operasyonda gözaltına alınan şüphelilerden M.K., M.C., T.A. ve O.E. de tutuklanırken, diğer şüpheliler adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Editör: Halide Tonga