Ersin Korkut kimdir, kaç yaşında, nereli? Survivor 2024 All Star yarışmasında kırmızı takımda yarışan ve sempatik tavırlarıyla dikkat çeken Ersin Korkut'un hayatı ve kariyeri merak ediliyor. 

Ersin Korkut K

Survivor 2024 All Star yarışmasında son bölümünde kırmızı takımda yarışan Ersin Korkut, Bozok'la oynadığı düelloda yenilerek yarışmadan elendi. Yarışmanın ardından Ersin Korkut kimdir, kaç yaşında, nereli? yanıtları araştırılıyor. İşte detaylar..

Ersin Korkut Kimdir?

Ersin Korkut, 8 Kasım 1977 tarihinde Hakkari'de dünyaya gelmiştir. Yılmaz Erdoğan'ın kuzenidir. İstanbul'a gelmeden önce Hakkari'de taksi şoförlüğü yapmış ardından İstanbul'da bir pizzacıda bulaşıkçı olarak çalışmıştır.

Ersin Korkut Kimdir 3

Kendi ayakları üzerinde durmak isteyen Ersin Korkut İstanbul'da hiçbir tanıdığını aramamış ancak bir gün, kuzeninin Merter'de bir pizzacıda çalıştığını duyan Yılmaz Erdoğan, Ersin Korkut'u bulmuş ve Beşiktaş Kültür Merkezi'nde yanına, çalışması için çağırmıştır. Ersin Korkut, teyzesinin oğlu olan sinemacı Yılmaz Erdoğan'ın desteğiyle oyunculuğa adımını atmıştır.

Ersin Korkut Kimdir 4

2000 yılında BKM'nin çeşitli birimlerinde görev almaya başladı. Bana Bir Şeyhler Oluyor adlı tiyatro oyununun arka kadrosunda çalışırken, oyunda kendisi için uygun bir rol fark etti. Oyunda oynamak isteyen Ersin Korkut'a, Yılmaz Erdoğan "Bu işler o kadar kolay değil" dese de "Ben kendime güveniyorum!" diyerek rolü kapmıştır.

Ersin Korkut Kimdir 2

Daha sonra Cem Yılmaz ile birlikte Doritos reklamlarında rol almış; canlandırdığı rollerdeki ilginç şivesi ve rol aldığı reklamdaki "Doktor bu ne?" repliği ile tanınmıştır. BKM bünyesinde hazırlanan Çok Güzel Hareketler Bunlar adlı televizyon programında yer aldı. 

Ersin Korkut Kimdir 5

16 Şubat 2020 tarihinde yayımlanmaya başlayan Survivor 2020 yarışmasında yer almış olup, 12 Mayıs 2020 tarihinde sakatlığı nedeniyle yarışmadan çekildiğini duyurulmuştur.

Editör: Nurseli Fırat