Aydın'ın Efeler ilçesinde dün gerçekleşen olayda, bir yaşlı kadın taksi şoförüne skandal sözler savurarak tehdit etti. ü, "Senin gibi taksicileri arkadan vuruyorlar ya, vursunlar." sözleriyle sosyal medya üzerinden tepki toplayan kadın, açıklamalarda bulundu.  Üzgün olduğunu söyleyen M.Ç., "Benim ağzım biraz küfür konusunda durmaz. Söylediğim sözleri ben bile görünce hakikaten kendimden nefret ettim. Bütün toplumdan ve tüm taksici camiasından özür diliyorum." ifadelerini kullandı.

BİR TAKSİ OLAYI DAHA

Aydın'ın Efeler ilçesinde Otogar Taksi Durağı'na bağlı olarak çalışan taksici Mehmet Cihan, dün saat 03.30 sıralarında Aydın Adliye binası önünden 2 kadın müşteri aldı. Ön koltukta oturan yolcu M.Ç. ile İzmir'den 5 ay önce Aydın'a geldiği öğrenilen 2 çocuk babası taksi şoförü Cihan arasında tartışma çıktı.

'SENİN GİBİ TAKSİLERİ ARKADAN VURUYORLAR YA, VURSUNLAR'

Cihan, kendisine küfreden yolcuyu, araçtaki kameranın kayıtta olduğunu belirtip, uyardı. Fakat yolcu küfürlerine devam edip, "Kendini arızaya bağlama. Burası Ankara değil; seni kimse burada silahla vurmayacak. Senin gibi taksicileri arkadan vuruyorlar ya, vursunlar. Senin gibi adamları vursunlar" dedi.

T A K A İ S

KENDİNİ BÖYLE SAVUNDU

Taksi şoförü Mehmet Cihan'a küfür ve hakaret ettiği gerekçesiyle şikayet edilen M.Ç. o anları anlattı ve tüm taksicilerden özür diledi. Skandal sözlerle kendini savunan M.Ç. şunları söyledi: "Çok üzüldüm ve çok mahcubum. Bu konu hakkında ne diyeceğimi bilemiyorum. Bu üzüntümü kelimelerle bile ifade edemem. Bir yerden arkadaşlarla birlikte çıktık ve taksiye bindik. Taksici tarif ettiğimiz sokaklardan bir, iki defa geçince sinirlendim. Taksimetrenin de fazla yazdığını düşünerek bu nedenle sıkıntı yaşandı. Taksi şoförü 'Ben buraları tam bilmiyorum' dedi.

K A D I N2

'AĞZIM KÜFÜR KONUSUNDA DURMAZ'

Benim de ağzım biraz küfür konusunda durmaz. Mizacı şekilde küfrederek, bilmesi gerektiğini neden bilmediğini söyledim. Ancak taksiden indiğimde, söylediğim sözleri ben bile görünce hakikaten kendimden nefret ettim. Bütün toplumdan ve tüm taksici camiasından özür diliyorum.

T A K S İ C İ

'TELAFİ EDEBİLECEĞİM DURUM VARSA HER ZAMAN HAZIRIM'

Telafi edebileceğim bir durum varsa her zaman hazırım. Ama isteyerek söylenmiş, yapılmış bir şey değil bu. Tüm gün çalıştığım gecenin stresinden kaynaklanmış, bu nedenle söylemiş olabilirim. Keşke böyle bir şey söylemeseydim. Taksi şoförü arkadaşımı tanımıyorum ama ondan da özür diliyorum."

Editör: Hakan Mutlu