CHP'de partide kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile gazeteci Barış Yarkadaş arasında ise canlı yayında 'koltuk fırlatma' tartışması yaşandı.

"GENEL BAŞKAN'A ATTIM TEPKİ OLARAK"

CHP'de partide kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, istifa ve değişim çağrısı için Ankara'ya yürümüştü. Günler süren yürüyüşün sonunda CHP Genel Merkezi önünde konuşma yapan Özcan, Kemal Kılıçdaroğlu hakkında sert sözler sarf ederek, otobüsün üzerinden de koltuk fırlatmıştı.

Koltuk fırlatma olayı için Özcan "Ben o koltuğu Genel Başkan’a attım tepki olarak. Hatta kendim için de attım benim için önemli değil diye" ifadelerini kullandı. Buna tepki gösteren Barış Yarkadaş ise "Keşke orada Belediye Başkanlığı’ndan da istifa etseydin" dedi.

Özcan "O zaman Bolu’yu belediye başkansız bırakamazdım. Sadece CHP oylarıyla seçilmedim ben" ifadelerini kullandı. Koltuk fırlatılmasını eleştiren Yarkadaş'ın "CHP’lilerin oylarını alıp Genel Merkez’de koltuk fırlatmak olur mu?" sözlerine Özcan "Ne yapacağım, bırakmıyor koltuğu. Kurulmuş koltuğa, başarısız olmuş" yanıtını verdi.