Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bizim TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç, Devlet eski Bakanı Dr. Masum Türker, Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, Siyasal İletişimci Ferhat Murat ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem, Erdoğan Aktaş ile Eşit Ağırlık'ın konuğu oldu.

Gündemin nabzını belirleyen programa konuk olarak katılan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem arasında tartışma yaşandı.

'DANIŞMAN' TARTIŞMASI

Eren Erdem, CHP'deki danışman atamalarına ilişkin açıklamada bulunurken, Tanju Özcan kendisine "Genel Başkan kaç danışmanı olduğunu biliyor muydu?" sorusunu sordu.

'YALANCILARI MUHATAP ALMAM'

Kendisine yöneltilen soruyu kimin sorduğunu merak eden Erdem, aldığı cevap sonrasında, "Tanju Bey benim muhatabım değildir. Çünkü kendisi yalancıdır. Benim ilkokul ikiden terk olduğumu iddia etmiştir. Yalan söylemektedir. Ben yalancıları muhatap almam." diye konuştu.

Tanju Özcan ise, "Acaba verecek cevabın olmadığı için olabilir mi? Senin bir ideolojin var mı?" sözleriyle yanıt verdi.

Eren Erdem, Özcan'ın verdiği cevabın ardından şunları söyledi:

"Bilimsel makalelere konu olmuş bir siyasetçiyim. Tanju Bey üniversite bitirmiş ama geldiğimiz noktada, Tanju Bey gibi arkadaşlarımız başörtülü kadınları tahkir ettiği, aşağıladığı için o insanların kalp kırıklıklarını, kırgınlıklarını giderme adına özel bir çaba içerisindeyiz.

Erdem'in açıklamalarının ardından Tanju Özcan ise şu ifadelere yer verdi:

"Kusura bakma Eren Bey. İnanılmaz seviyesiz bir adamsın, yapma. Kaç tane danışmanı vardı diye soruyorum. ‘4 Haziran’da kaç tane danışmanı vardı Genel Başkanın’ diye soruyorum. Kaç kişiyi milletvekili yaptı, 4.5 yıldır belediye başkanıyım öğrenemedim. Senin ideolojin nedir, hala bilmiyorum."