Google 2021 arama trendleri belli oldu: İşte Türkiye'de en çok yapılan sorgular

Dünyada en çok kullanılan arama motoru olan Google'ın 2021 yılı arama trendleri belli oldu. Türkiye'de en çok aranan kelimeler listesine EBA ve Netflix'in çok konuşulan dizisi Squid Game damga vururken en çok aranan isimler arasında Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve Fenerbahçeli futbolcular Mesut Özil ile İrfancan Kahveci yer aldı.

Teknoloji 08.12.2021, 15:45
Google 2021 arama trendleri belli oldu: İşte Türkiye'de en çok yapılan sorgular

Google, 2021 yılına dair öne çıkan arama trendlerini (Google Year in Search 2021) yayınladı. Bu analiz Google Trendler’in tüm dünya genelinde topladığı Google arama verileriyle ortaya çıkartılıyor. Google Trendler, zaman içinde Google'da yapılan toplam arama sayısına göre girilen sorgu terimi için arama ilgisinin yoğunluğunu hesaplamak amacıyla dünya genelindeki Google aramalarını kısmi olarak analiz ediyor.

TÜRKİYE’DE 2021'DE EN ÇOK NEYİ MERAK ETTİK?

Türkiye'nin 2021 arama trendleri, “aramalar”, “isimler”, “dizi/film”, “kaybettiklerimiz”, “nasıl”, “tarifler”, “ne zaman”, “kim”, “nasıl geçer” başlıkları altında toplandı. Geçen yılda olduğu gibi yine liderliği Eğitim Bilişim Ağı (EBA)’nın aldığı arama trendleri, Türkiye’nin son bir yılki gündemini gözler önüne serdi.

Tüm dünyada izlenme rekorları kıran Squid Game’in de ikinci sıradan kendine yer bulduğu “aramalar” listesinde, Açıköğretim Lisesi (AÖL) üçüncü, Mesut Özil de 4. sırada yer aldı.

TOPLAMDA EN ÇOK ARANANLAR

EBA giriş

Squid Game

AÖL

Mesut Özil

Elmalı Davası

MHRS randevu

Okulun ilk günü

Sadakatsiz

Sezai Karakoç

HES kodu alma

EN ÇOK ARANAN İSİMLER

Mesut Özil

Ebrar Karakurt

Mahmut Özer

Burak Elmas

İrfan Can Kahveci

Miralem Pjanic

Gedson Fernandes

Nihal Yalçın

Batuhan Karacakaya

Zehra Güneş

EN ÇOK ARANAN DİZİ/FİMLER

Squid Game

Sadakatsiz

Aşk Mantık İntikam

Masumiyet

Yargı

Üç kuruş

Masumlar Apartmanı

Sen Çal Kapımı

Son Yaz

Maraşlı

banner2
Yorumlar (0)