İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Jandarma Genel Komutanlığı Terörle Mücadele (TEM) Daire Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirilen operasyonlarla terör örgütlerinin faaliyetlerinin ve finans kaynaklarının engellenmesi hedeflenmiştir.

41 BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ YAKALANDI

Buna göre, Bölücü Terör Örgütüne (BTÖ) yönelik olarak Ağrı, Ankara, Antalya, Ardahan, Balıkesir, Batman, Diyarbakır, Edirne, Gaziantep, Hakkari, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Mardin, Muğla, Ordu, Osmaniye, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tunceli ve Van İl Jandarma Komutanlıkları tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda, "Terör örgütüne üye olmak" suçundan 41 şüpheli yakalandı.

19 DEAŞ TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ YAKALANDI

DEAŞ terör örgütüne yönelik operasyonlarda ise Antalya, Çankırı, Edirne, Hatay, Isparta, İzmir, Kayseri, Kırşehir, Kilis, Mardin, Niğde, Samsun ve Yozgat İl Jandarma Komutanlıkları tarafından 19 şüpheli yakalandı.

40 FETÖ ÜYESİ YAKALANDI

FETÖ'ye yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda ise Afyonkarahisar, Bartın, Bursa, Edirne, Isparta, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Kütahya, Malatya, Manisa, Mersin, Muğla, Osmaniye, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat ve Van İl Jandarma Komutanlıkları tarafından "Terör örgütüne üye olmak" suçundan 40 şüpheli yakalandı.

TERÖRÜN FİNANS KAYNAĞI KURUTULDU

Terörizmin finansmanına yönelik operasyonlarda Balıkesir, Diyarbakır, Erzurum, Muş ve Şırnak İl Jandarma Komutanlıkları tarafından 24 şüpheli yakalandı.

131 SOL TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ YAKALANDI

Sol terör örgütlerine yönelik operasyonlarda ise Aydın, İstanbul, Şanlıurfa ve 42 İl Jandarma Komutanlığı tarafından "Terör örgütüne üye olmak" suçundan 131 şüpheli yakalandı.

38 PROVOKASYONCU YAKALANDI

Ayrıca, Adıyaman, Amasya, Antalya, Ardahan, Aydın, Bingöl, Bursa, Elazığ, Eskişehir, Iğdır, İstanbul, Karabük, Karaman, Konya, Manisa, Muş, Sakarya, Sivas, Şırnak, Tunceli ve Yozgat İl Jandarma Komutanlıkları tarafından terör örgütlerini övücü paylaşımlarda bulunduğu tespit edilen 38 şüpheli hakkında adli işlem başlatıldı.