İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensubu teröristlerin, kırsalda kış aylarında barınmak için hazırladıkları mağara ve sığınakların imha edilmesine yönelik operasyon gerçekleştirildiğini açıkladı. Düzenlenen operasyon ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Bakan Yerlikaya, “Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) Mensubu teröristlerin kırsalda kış aylarında barınmak için hazırladıkları mağara ve sığınakların İmha Edilmesine Yönelik Gerçekleştirilen ‘KAHRAMANLAR’ Operasyonunda 12 ilde 42 adet mağara, sığınak ve depo imha edildi” ifadelerini kullandı.

TERÖRİSTLERE AİT ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

"Teröristlerin inlerini başlarına yıkıyoruz, yıkmaya da devam edeceğiz", ifadelerini kullanan YerliKaya, operasyonların Şırnak, Erzincan, Muş, Van, Bingöl, Hatay, Hakkari, Kars, Mardin, Tunceli, Siirt ve Bitlis’te düzenlendiğini belirtti. Bakan Yerlikaya, J-SİHA ile birlikte ATAK helikopterlerinin de yer aldığı Kahramanlar operasyonlarında; 7 adet AK-47 piyade tüfeği, 5 adet anti-personel MAYINI, 112.5 kg PATLAYICI madde, 2 adet PKMS makinalı tüfek, 33 adet EL BOMBASI, 9 adet top, HAVAN ve OBÜS mühimmatı, 15 adet EYP, 1 adet RPG-7 ROKETATAR, 18 adet RPG-7 roketatar sevk fişeği, 1 adet G-3 piyade tüfeği, 1 adet HAVAN silahı, 2 adet UÇAKSAVAR mühimmatı, 3 adet bomba atar mühimmatı, 127 adet tüp, (EYP yapımında kullanılan) 1.249 adet mühimmat adet mühimmat, (7.62 mm uzun namlulu, 7.62x54 makineli tüfek, 14.5 mm uçaksavar ve 12.7 mm uçaksavar mühimmatlarının da aralarında bulunduğu) 22 adet TELSİZ ile çok sayıda gıda, yaşam, sağlık malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirildiğini aktardı.

"TERÖRLE MÜCADELEMİZ SON TERÖRİST KALANA KADAR DEVAM EDECEK"

Son olarak operasyona katılan jandarma personeline tebriklerini ileten Yerlikaya, "Terör örgütünün kış aylarında kullanmak için hazırladığı sığınaklar tespit edilip tek tek imha edildi. Kahraman Jandarmalarımızı tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Yılın 365 günü, 4 mevsim, 12 ay, gece gündüz demeden operasyonlar düzenliyoruz. Terörle mücadelemiz son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla devam edecek" diye kaydetti.