Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği, Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal'ı Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna (PFDK) sevk etti.

TFF'den yapılan açıklamada İsmail Kartal'ın, Siltaş Yapı Pendikspor ile oynanan karşılaşmanın ardından verdiği röportaj ile basın toplantısında hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkındaki açıklamaları nedeniyle tedbirsiz olarak disipline gönderildiği belirtildi.

BEŞİKTAŞ'TA LİSTEDE YER ALDI

emre-kocadag-besiktas-tff-1

Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ'ın da Gaziantep FK maçı sonrası kulüp resmi internet sitesinde yayınlanan sportmenliğe aykırı hareket ve hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamalar nedeniyle tedbirsiz olarak PFDK'ye sevk edildiği aktarıldı.

İlave olarak siyah-beyazlı kulübün saha olayları, sportmenliğe aykırı hareket, hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamalar gerekçesiyle disipline yollandığı kaydedildi.

TFF 6 KULÜBÜ DAHA PFDK'YA SEVK ETTİ

TFF, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilen takımları açıkladı. Buna göre Galatasaray, Adana Demirspor, Pendikspor ve Beşiktaş "saha olayları", Çaykur Rizespor, Galatasaray ve Pendikspor "çirkin ve kötü tezahüratı", Çaykur Rizespor ve Beşiktaş, açıklamalarında yer alan “sportmenliğe aykırı hareket", MKE Ankaragücü’nün Samsunspor maçı sonrası "talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle PFDK’ya sevk edildi.

Galatasaray Kulübünün çirkin ve kötü tezahürat ile saha olayları, Yukatel Adana Demirspor'un saha olayları, Çaykur Rizespor'un çirkin ve kötü tezahürat ile sportmenliğe aykırı hareket, MKE Ankaragücü'nün talimatlara aykırı hareket ve Siltaş Yapı Pendikspor'un da çirkin ve kötü tezahürat, saha olayları ve talimatlara aykırı hareket nedenleriyle PFDK'ye sevklerine karar verildiği ifade edildi.