Türk Hava Yolları 2024 yılında 5 bin personel alımı yapmayı hedefliyor! İstanbul Teknik Üniversitesi’nin düzenlediği "Kariyer Zirvesi" etkinliğinde, işe alım politikaları ve süreçleri hakkında konuşma yapan Türk Hava Yolları İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay, açıklamalarında THY personel alımına ilişkin detaylara da yer verdi.

THY UÇAK

2024 THY PERSONEL ALIMI: HEDEF 5 BİN KİŞİ

Türk Hava Yolları İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay, Kariyer Zirvesi etkinliğinde: "Ortaklığımızın büyüme stratejileri doğrultusunda her yıl çalışan sayımızı artırmaya gayret ediyor; istihdamı artırma politikalarımızla Türkiye ekonomisine katkı sunmaya çalışıyoruz.

istanbul-sabiha-gökçen-havalimanı-thy-iç-hatlar-kapatıldı-4

2023 yılında, uçuş ve yer ekiplerinden oluşmak üzere toplam 5.134 çalışanı bünyemize kattık. Bu yıl da yine 2023’te olduğu gibi yaklaşık 5.000 çalışanı ailemize almayı hedefliyor; iştirak şirketlerimizle birlikte takribi 84.000 olan çalışan sayımızı, 10 yıl sonunda 150 bin çalışana ulaştırmayı hedefliyoruz" dedi.

istanbul-sabiha-gökçen-havalimanı-thy-iç-hatlar-kapatıldı-3

THY PART TİME ÖĞRENCİ PERSONEL ALIMI (TAKE-OFF 101)

Türk Hava Yolları part time çalışmak isteyen öğrencileri de destekliyor ve THY bünyesine dahil ediyor. Take-Off 101 (Part-Time Öğrenci) programı ile Lisans 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerine öğrenimleri devam ederken, çalışma hayatını deneyimleme fırsatı sunuyor.

Ahmet-bolat-THY-ikramiye-8

Değerlendirme süreçlerini başarıyla tamamlayan adaylara, iki dönem boyunca toplamda 12 ay Türk Hava Yolları bünyesinde çalışma imkânı sunuluyor. 1 Ocak 1998 ve sonrasında doğmuş olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gençlere hitap eden ilana, 3. ve 4. sınıfta öğrenim gören öğrenciler başvurabilecek. Başvurmak isteyen adaylar, İlana 10 Mart 2024’e kadar başvuru gerçekleştirilebilecek.

thy uçak seferleri iptal

THY SON SINIF VE YENİ MEZUN PERSONEL ALIMI (TAKE-OFF JR.)

Take-Off Jr. (Yeni Mezun ve Lisans Son Sınıf Öğrencileri) programı ile de Lisans son sınıf öğrencilerine ve yeni mezunlara kariyerlerinde uçuşa geçme fırsatı sunan THY, programın değerlendirme süreçlerini başarıyla tamamlayan yetenekli ve başarılı adaylara bünyesinde tam zamanlı çalışma fırsatı sunuyor. Peki THY yeni mezun ve son sınıf öğrencileri için açılan ilana başvuru şartları neler? 

Ahmet-bolat-THY-ikramiye-9

1 Ocak 1997 ve sonrasında doğmuş olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gençlere yönelik açılan ilana, lisans son sınıf öğrencileri ve mezunları başvurabilecek. İlanlarda iyi derecede İngilizce bilen, iletişimine ve gelişimine önem veren, yeni ve uygulanabilir fikirler üretebilen ve takım çalışmasına yatkın gençlerin tercih edileceği belirtiliyor. Her iki ilana da 10 Mart 2024’e kadar başvuru gerçekleştirilebilecek. 

personel-alımı-THY

TAKE-OFF CADET PERSONEL ALIMI

THY'de pilot olma hayali kuranlar için de Türk Hava Yolları, Take-Off Cadet (Yetiştirilmek Üzere İkinci Pilot Aday Adayı) programı ile bölüm fark etmeksizin tüm lisans mezunu ve 31.12.2003- 01.01.1994 tarihleri arasında doğmuş kişilere fırsat tanıyor. Pilot olmak isteyenler, yetiştirilmek üzere ikinci pilot adaylığı için, Türk Hava Yolları'na katılmak için başvuru yapabilecek. İşe alım sürecinde başarılı olan adaylar, 2 sene boyunca eğitim görecek. Adaylar, eğitim sırasında 2 brüt asgari ücret maaş, konaklama, kira yardımı, yemek kartı, sigorta ve indirimli bilet gibi haklardan faydalanabilecek. Take-off Cadet personel alım ilanına adaylar, 30 Nisan 2024 tarihine kadar başvuru yapılabilecek.
 

Editör: Nurseli Fırat