Trabzon Platformu tarafından Bakırköy 'Florya Hatay Evrensel Sofrası'nda iftar programı düzenlendi. Programa gazi, şehit yakını; depremden etkilenen aile, görme engelli ve huzur evinde kalan sakinlerin yanı sıra siyaset, iş, spor dünyası; bürokrasi ve güvenlik teşkilatından çok sayıda isim katıldı.

'ÖNCÜ KADINLAR'A TEŞEKKÜR'

Anlamlı programda duygusal anlar da yaşanırken Trabzon Platformu Başkanı Köksal Öztürk, tüm katılımcılara teşekkür etti. Öztürk, 'şükür iftarı' olarak nitelendirilen gecede birlik ve beraberliğe önem verildiğini belirterek "Örnek ve Öncü Kadınlar Grubu'muz, geceye avukat, doktor, müdür, iş kadını ve sağlık personeli olarak katıldı. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederiz" dedi.

'SIKINTILI SÜREÇTE TÜRK HALKI EL ELE VERMİŞTİR'

Kahramanmaraş merkezli depremlere değinen ve Türkiye'nin sıkıntılı bir süreç geçirdiğine vurgu yapan Öztürk, "Bu sıkıntılı günlerde Türk halkı her zaman el ele vermiştir ve Türk'ün gücünü dünyaya göstermiştir" ifadelerini kullandı.

Öztürk, son olarak yardımı bulunan kuruluşlara da teşekkürlerini ileterek sözlerini şöyle noktaladı:

"İftar gecemize bizi unutmayarak gelen eş ve dostlarımıza sonsuz teşekkür ederiz. Görme engelli ve huzurevinde yatan vatandaşlarımızı otobüslerle yerlerinden alıp getiren ve bize bu konuda destek veren tüm kuruluşlara da teşekkür ederiz."

İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ARZU ERDEM DE KATILDI

Programa katılan MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, sosyal medya hesabından geceden fotoğraflar paylaşarak "İlçe Başkanı Turgut İnan, İlçe Başkanı Yardımcısı Nergis Akpolat, Trabzon Platformu Başkanı Köksal Öztürk kardeşlerim, Yönetimimiz ve ocak teşkilatımızla İstanbul’da bulunan depremden etkilenen aileler, görme engelliler ve huzurevi sakinleri için düzenlenen iftar programına katılım sağladık" notunu düştü.