Bayern Münih Teknik Direktörü Thomas Tuchel, Galatasaray maçının ardından açıklamada bulundu.

Alman teknik direktör yaptığı açıklamada, "Şampiyonlar Ligi arenası çok zorlu anlara tanıklık eder. Galatasaray da gücünü ispatlamış, başarılı bir takım. Burası Şampiyonlar Ligi. Bu tür mücadele edilmesi gereken arenada da sağlam durmanız gerekiyor. Dolayısıyla hak edilmiş bir galibiyet. Uzun zamandır kaybetmiyoruz ama hiçbir maçın favorisi yoktur. Kopenhag olur, Galatasaray olur her zaman aynı ciddiyette reaksiyon göstermeliyiz." dedi.

"ICARDI'NİN OYNAYACAĞINI BİLİYORDUM"

Icardi ile ilgili gelen soruyu şu sözlerle cevaplayan Tuchel, "Dün akşam 'Mauro Icardi oynamaz' bilgisi gelmişti. Esame listesi geldiğinde ismini gördüğümüzde taktiksel bir değişime gitmedik, çünkü zaten oynayacakmış gibi düşünmüştük. Ağrılar içinde de olsa oynayabildiğini bildiğim bir oyuncu." ifadelerini kullandı.

Deneyimli teknik adam Galatasaray'ın stadında oynamanın zor olduğunu da belirterek sözlerine şöyle son verdi: 

"Galatasaray'ın stadında onlara karşı çok kolay değil. İlk yarıda ikili mücadelelerde başarılı olamadık. Saha içinde iyi organize olan bir Galatasaray vardı. Onlara çok fazla gol pozisyonu verdik. Golden sonra reaksiyonumuz iyiydi. Bu hak edilmiş bir galibiyet. Böyle bir statta oynamak kolay değil."