"Cep Herkülü" lakabı ile bilinen, yaşamına birçok şampiyonluklar ve rekorlar sığdıran Naim Süleymanoğlu vefatının 6. yıldönümünde kabri başında düzenlenen törenle anıldı. İstanbul Edirnekapı Mezarlığı’nda kabri başındaki törende, Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, federasyon temsilcileri, sporcular ve sevenleri yer aldı. Anma törenine birçok kurum ve kişi çelenk gönderdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından efsane sporcuyu anma töreni, Kur'an-ı Kerim okunarak ve dualar edilerek sona erdi.

"EFSANE VE DÜNYANIN EN İYİ HALTERCİSİ"

Türkiye Halter Federasyonu (THF) Başkanı Talat Ünlü burada yaptığı konuşmada, Türk halterinin Naim Süleymanoğlu ile zirveye çıktığını dile getirdi. Naim Süleymanoğlu'nun sayısız olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonlukları bulunduğunu anımsatan Ünlü şunları kaydetti:

"Türkiye’de halter, Naim’le zirveye çıkmıştır. Efsane ve dünyanın en iyi haltercisi, bu branşta gelmiş geçmiş en iyi sporcu. Şahsiyetiyle, yaşantısıyla, başarılarıyla gençlere ekol olmuş bir sporcu. Elbette Naim’i burada anlatmaya kelimeler, cümleler ve zaman yetmez. 50 yıllık hayatında çok güzel spor yaşantısı oldu ama aramızdan erken ayrıldı."