Kripto para borsaBtcTurk, 22 Haziran'da siber saldırıya uğradığını açıkladı. Saldırıda 10 kripto paranın sıcak cüzdanları etkilenirken, soğuk cüzdanların güvende olduğu belirtildi. Kontrol dışı çekimler sonrası kullanıcı varlıklarının etkilenmediği bildirildi.

BtcTurk tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Ekiplerimiz 22 Haziran 2024 tarihinde platformumuzdan kontrol dışı çekimler yapılmasına sebep olan bir siber saldırı yaşandığını tespit etmiştir. Söz konusu siber saldırıdan sadece 10 adet kriptoparanın sıcak cüzdanlarındaki bakiyelerin bir kısmı etkilenmiş olup, varlıkların çok büyük bir kısmının tutulduğu soğuk cüzdanlarımız güvendedir.

BtcTurk’ün finansal gücü bu saldırıdan etkilenen tutarlarının çok üstünde olup, kullanıcı varlıkları bu kayıplardan etkilenmeyecektir. Ekiplerimiz konuyla ilgili detaylı araştırmaları gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda resmi makamlar ile de iletişime geçilmiştir. Tedbir olarak kriptopara yatırma ve çekme işlemleri durdurulmuş olup çalışmalarımız en kısa sürede tamamlandıktan sonra kullanıma açılacaktır. Bu süreçte gösterdiğiniz anlayış için teşekkür eder, konuyla ilgili tüm gelişmeleri sizlerle paylaşacağımızı bildiririz."

"İŞLEMLERİN 6 SAAT SÜRMESİ ÖNGÖRÜLMEKTEDİR"

BtcTurk tarafından yapılan ikinci açıklamada da "Kriptopara yatırma ve çekme işlemlerinin açılması için ilgili ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor. Gerekli tüm güvenlik kontrolleri ve prosedürleri tamamlandıktan sonra kriptopara yatırma çekme işlemleri açılacaktır. Bu işlemlerin yaklaşık 6 saat sürmesi öngörülmektedir. Türk Lirası yatırma ve çekme işlemleri kesintisiz devam etmektedir. Güncel durumu bilgilerinize sunar, anlayışınız için teşekkür ederiz." denildi.

10 KRİPTO PARA HANGİLERİ AÇIKLANMADI

BtcTurk tarafından yapılan açıklamada, saldırıdan etkilenen 10 kripto paranın hangileri olduğu belirtilmedi.

Editör: Haber Merkezi