İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Diyarbakır Lice'de aranan 3 bölücü terör örgütü üyesinin etkisiz hale getirildiğini ve Şırnak'ta bir teröristin yakalandığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya, paylaştığı sosyal medya mesajında, şehit olanların intikamının alındığını ve terörle mücadeleye azimle devam edileceğini ifade etti.

Diyarbakır Lice'deki operasyon detaylarına değinen Yerlikaya, Jandarma Özel Harekat ve Jandarma Komando ekiplerinin, teröristlerin bulunduğu Lice Kıyıköy bölgesinde başarılı bir operasyon gerçekleştirdiğini belirtti. Operasyonun sonucunda, "Bedran Hoca" kod adını taşıyan Nazım Hikmet Ülgen'in turuncu listede, "Civan" kod adlı Onur Kamiloğlu ve "Seyit Batman Brüsk" kod adlı Muhammed Gönyeli'nin ise gri listede arandığı bilgisini aktardı.

Etkisiz hale getirilen bu teröristlerin, daha önce Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Çelik'in şehit edilmesi ve bazı saldırı eylemlerine katıldığı da belirtildi.

ŞIRNAK OPERASYONU

Şırnak'ta yapılan bir başka operasyonda, bölücü terör örgütü üyesi Hasan Binbir'in yakalandığına dikkat çeken Yerlikaya, bu teröristin daha önce Şırnak Merkez'de bir saldırıda rol aldığına işaret etti.

Bakan Yerlikaya'nın açıklamalarını tamamlayarak, "Allah kahraman Jandarmamızın yar ve yardımcısı olsun. Teröristlere ve destekçilerine karşı operasyonlarımız kesintisiz sürecek." şeklinde konuştu.

Kaynak: AA