Amerika Birleşik Devletleri'nden gelen bir görüntü, Türkiye'de sosyal medyanın gündemine oturdu.

1998 yılından beri rol aldığı filmlerle birlikte dünyada bir üne kavuşan Jason Statham, ABD'deki evinin önünde bulunan otomobilinin dev kaputunu kaplayacak şekilde dev Filistin bayrağını astı. Daha sonra aracına binen ünlü aktör, hareket ederek trafiğe çıktı.

Oyuncunun Filistin desteği, binlerce gerçek beğeni ve paylaşım alması dikkat çekti. Bazı vatandaşlar ise Türk sanatçılarından henüz bir tepki gelmemesini bu örnekle birlikte hatırlattı.

İSRAİL'İN KATLİAMLARINA MARUZ KALAN GAZZE'DE SON DURUM

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail'e "Aksa Tufanı" adıyla kapsamlı saldırı başlattı.

İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi'ne saldırıya başladı.

Gazze'den düzenlenen saldırılarda 308'i asker 1400 İsraillinin öldüğü, 5 bin 132 İsraillinin yaralandığı aktarıldı.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in Gazze'ye saldırılarında 2 bin 360'ı çocuk ve 1292'si kadın olmak üzere 5 bin 791 kişinin öldüğünü, 16 bin 297 kişinin yaralandığını duyurdu.


İşgal altındaki Batı Şeria'da İsrail güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 90'ın üzerinde Filistinlinin öldüğü belirtildi.

Çatışmalarda 20'si Filistinli, 3’ü İsrailli ve biri Lübnanlı olmak üzere 24 gazeteci yaşamını yitirdi.

İsrail-Lübnan sınırında 8 Ekim'den bu yana İsrail ordusu ile Hizbullah arasında yaşanan çatışmalarda ise 30 Hizbullah üyesinin yanı sıra İslami Cihat Hareketi’nden 6, Hamas’tan 3, Hizbullah destekli Sünni Direniş Tugayı mensuplarından da 2 kişi öldü, biri gazeteci 4 sivil hayatını kaybetti.

Lübnan tarafından düzenlenen saldırılarda da 3 İsrail askeri ve bir İsrailli sivil yaşamını yitirdi.